The Graph, GraphQL geliştiricisi The Guild'e 48 milyon dolar kaynak sağlayacak

The Graph Foundation, ağ alt grafiklerinin kullanılabilirliğini ve performansını geliştirmek amacıyla geliştirilen açık kaynaklı API platformu The Guild'e 48 milyon dolarlık bir finansman hibesi sunacak. 
The Graph, GraphQL geliştiricisi The Guild'e 48 milyon dolar kaynak sağlayacak

Blockchain platformları için tasarlanmış GraphQL diline dayalı indeksleme ve sorgulama araçları sağlayıcısı olarak karşımıza çıkan The Graph, The Graph Foundation ile The Guild'e hibe verdiğini duyurdu.

The Graph tarafından aktarılan bilgilere göre The Graph Foundation, ağ alt grafiklerinin kullanılabilirliğini ve performansını geliştirmek amacıyla geliştirilen açık kaynaklı API platformu The Guild'e 48 milyon dolarlık bir finansman hibesi sunacak. 

The Guild, alınan 48 milyon dolarlık hibe ile birlikte açık kaynaklı GraphQL altyapısı (Meta tarafından geliştirilen bir veri sorgulama dili) için The Graph ekosistemindeki çekirdek geliştiricilerinden biri olacak. The Guild ve The Graph Foundation arasında yapılan iş birliği anlaşmasının 4 yıllık olduğunu da belirtelim.

Kısacası The Guild, önümüzdeki 4 yıl boyunca The Graph ile birlikte GraphQL üzerinde çalışacak. Bu iş birliği ile The Guild geliştiricilerinin The Graph'ın sorgu yeteneklerini geliştirecek yeni alt grafikler geliştirmek için The Graph ekibiyle birlikte çalışması hedefleniyor.

2018 yılında Brandon Ramirez, Jannis Pohlmann ve Yaniv Tal tarafından San Francisco'da kurulan The Graph, Web3 için GraphQL kullanan bir indeksleme ve sorgulama protokolü olarak hizmet veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.