Sağlık hizmet platformu Doctor.one, 440 bin Euro yatırım aldı

Varşova merkezli Doctor.one'ın amacı hasta ve doktor arasındaki güveni yeniden inşa etmek.
Sağlık hizmet platformu Doctor.one, 440 bin Euro yatırım aldı

Hastaları online olarak doktorlarla buluşturmak özellikle pandemi döneminde önemli hale geldi. Bu yüzden tele tıp sağlık sektörünün gündeminde olan konular arasında yer alıyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre mobil odaklı sanal klinik girişimi Doctor.One, Movens VC'den tohum öncesi yatırım aldı. Varşova merkezli şirkete 440 bin Euro'luk yatırım geldi.

Şirketin CEO'su Tomasz Rudolf, "21'inci yüzyıl için güvenilir bir doktor-hasta ilişkisi etrafında inşa edilmiş yeni bir iş modeli tasarladık. Çözümümüz sayesinde doktor ve hasta ilişkisine güven odaklı yeni bir anlayış geldi" diyerek şirketin önemini ortaya koyuyor.

Bu sene kurulan Doctor.one platformunun içinde 40 doktor var. Şirket 2025'e kadar bu sayıyı 10 bine çıkarmayı hedefliyor. Doctor.one, hastaları ve doktorları online olarak buluşturuyor. Şirketin amacı iki grup arasındaki güven ilişkisini yeniden inşa etmek. Girişim, hastaların tedavilerinin sürekliliğini sağlıyor. Hastanın bir doktor ile telefonla veya görüntülü olarak görüşerek rahatsızlığı konusunda öneriler almasına olanak tanıyor. Doktorlar gerekli olduğu durumlarda ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. 

Geçtiğimiz günlerde hastaları doktorlarla online olarak buluşturan ve doktorların klinik yönetiminde tercih ettikleri bir yazılım haline gelen Bulut Klinik, üç farklı Holding grubundan toplam 5 milyon 400 bin TL yatırım almıştı. Şirket, geliştirdikleri SaaS destekli yazılım ile kliniklerin kolay ve verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayan, telemedicine özelliği sayesinde ise hastaları diledikleri zaman doktorlar ile buluşturuyor. Bulut Klinik, 2020 yılında, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası'nın yatırımcı olduğu KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 1 milyon TL tutarında tohum yatırımı almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.