Nike, NFT'lere ve metaverse teknolojisine odaklanan sanal ayakkabı şirketi RTFKT'yi satın aldı

Nike, kültürü ve oyunu birleştiren yeni nesil koleksiyon ürünleri sunmak için en son yeniliklerden yararlanan bir şirket olarak adlandırdığı RTFKT'yi satın aldığını açıkladı.
Nike, NFT'lere ve metaverse teknolojisine odaklanan sanal ayakkabı şirketi RTFKT'yi satın aldı

Dünyanın önde gelen spor giyim markalarından Nike, kendi duyurusunda, kültürü ve oyunu birleştiren yeni nesil koleksiyon ürünleri sunmak için en son yeniliklerden yararlanan bir şirket olarak adlandırdığı RTFKT'yi satın aldığını açıkladı. RTFKT, NFT'lere ve metaverse teknolojisine odaklanan sanal bir ayakkabı şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Nike'ın bu hamlesi de şirketin hem NFT hem de metaverse konusunda önemli adımlar attığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

2020 yılında Benoit Pagotto, Chris Le ve Steven Vasilev tarafından kurulan RTFKT, geniş içerik oluşturucu topluluklarına hizmet etmek için fiziksel ve dijital değerin sınırlarını yeniden tanımlayan bir marka. Ekip, benzersiz bir sanal ürün ve deneyim yaratmak için en son oyun motorlarından, NFT'lerden, blockchain kimlik doğrulamasından ve artırılmış gerçeklikten yararlanıyor.

RTFKT'nin kurucularından Benoit Pagotto, bu satın almanın RTFKT markasını oluşturmak için eşsiz bir fırsat olduğunu ve sevdikleri toplulukları oluşturmak için Nike'ın temel gücünden ve uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyduklarını söylüyor. Nike'ın inovasyon, yaratıcılık ve topluluk için derin tutkuyu paylaşan dünyadaki tek marka olduğunun altını çizen Pagotto, tamamen metaverse evreninde şekillendirilmiş markalarını büyütmekten heyecan duyduklarını da sözlerine ekliyor.

RTFKT, şubat ayında genç sanatçı FEWOCiOUS ile sanal ayakkabılarla eşleştirilmiş gerçek spor ayakkabılar satmak için bir iş birliği yapmış ve sadece altı dakikada yaklaşık 600 çift/NFT satmayı başarmıştı. Şirket bu satıştan 3.1 milyon doların üzerinde bir hasılat elde etmişti. 

Satın almanın şartlarının açıklanmayacağı bilgisi paylaşıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.