Gala Games ve C2 Ventures'tan blokzincir oyunları için 100 milyon dolarlık fon

Gala Games ve C2 Ventures, blokzincir tabanlı oyun sektörünü güçlendirmek için 100 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu.
Gala Games ve C2 Ventures'tan blokzincir oyunları için 100 milyon dolarlık fon

NFT ve metaverse kavramlarının yakaladığı yükseliş, blokzincir tabanlı oyunların da yıldızını parlatıyor. Gala Games ve C2 Ventures, blokzincir tabanlı oyun sektörünü güçlendirmek için 100 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu. Bu yeni fon, blokzincir tabanlı oyunların geliştirme süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyor. 

Henüz bilmeyenler için Gala Games'in Zynga kurucu ortağı Eric Schiermeyer tarafından yönetilen yeni bir blokzincir oyun şirketi olduğunu belirtelim. C2 Ventures ise ortaklıklar ve melek yatırımlar aracılığıyla vizyoner şirketleri desteklemeye devam ediyor. 

Gala Games ve C2 Ventures ne tarz projelere yatırım yapacak? 

Gala Games ve C² Ventures, 100 milyon dolarlık fon aracılığıyla, merkeziyetsiz oyun çözümleri sunan şirketlere yatırım yapacak. Son dönemde NFTlerin yükselişi, oyun ekonomisini iyi kurgulayan blokzincir tabanlı oyunların rağbet görmesine yol açtı.

Metaverse tanımının gündeme oturması ise halihazırda kendi metaverse'ünü yaratmış olan Roblox ve Fortnite örnekleri üzerinden oyun şirketlerine gösterilen ilgiyi artırdı. Bu bağlamda Gala Games ve C2 Ventures'un, GameFi, metaverse ve oynadıkça kazan kurgusuna sahip oyunlara odaklanacağını söylemek mümkün. 

İkilinin, oyun şirketlerine finansal yatırımın ötesinde rehberlik etmeyi planlandığını da belirtelim. Oyun şirketleri, token tasarımı, oyun ekonomileri, NFT ve ön satış stratejileri, pazarlama ve topluluk yönetimi, gelir modeli ve dağıtımı konularında Gala Games ve C2 Ventures ekiplerinden destek alabilecek. 

Gala Games çatısı altında The Walking Dead Emprie, Mirandus, Legacy, Last Expedition ,Spider Tanks ve Echoues of Empire gibi oyunların yer aldığını belirtelim. 1.3 milyon aylık kullanıcıya sahip olan Gala Games, şimdiye kadar  26 bin NFT satışına ev sahipliği yaptı. En pahalı NFT satışı ise 3 milyon dolar olarak gerçekleşti. 

C2 Ventures ise Somatic,Copper, Koffie ve Omnix Labs gibi geleceği parlak yaklaşık 40 şirkete yatırım yaptı. C2 Ventures'ın yatırımlarından Mighty, Spotify tarafından satın alınırken, şirketin bir diğer yatırımı Uru, Adobe bünyesine katıldı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.