Paribu, metaverse projelerini de kapsayan erken dönem tokenlar için Paribu Box'ı duyurdu

10 Aralık'ta açılacak olan Paribu Box, bir soruna ürettiği çözümle veya geliştirmeyi hedeflediği yapıyla umut vadeden erken dönem projelere ait kripto varlıkların alınıp satılabilmesini sağlıyor. 
Paribu, metaverse projelerini de kapsayan erken dönem tokenlar için Paribu Box'ı duyurdu

Paribu bugün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Metaverse projeleri de dahil olmak üzere erken dönem proje token’larını destekleyeceği Paribu Box'ı duyurdu. 10 Aralık'ta açılacak olan Paribu Box, bir soruna ürettiği çözümle veya geliştirmeyi hedeflediği yapıyla umut vadeden erken dönem projelere ait kripto varlıkların alınıp satılabilmesini sağlıyor. 

Şirket, kullanıcılardan gelen talep ile bu yeni segmentin oluşturulduğunu dile getiriyor. Paribu'nun blog yazısında yer alan bilgilere göre Kullanıcılar, bundan sonra Paribu mobil ve web uygulamalarında TL, USDT ve Fan sekmelerinin yanı sıra, Box sekmesi üzerinden de işlem yapabilecek.

Şirket Box'ı diğer sekmelerden ayıran kriterleri şu şekilde aktarıyor: 

Paribu’nun kripto para listeleme kriterleri 18 ana, 56 alt kategoriye ayrılmaktadır. Bunlara bağlı olarak, söz konusu projenin geliştirme kalitesini ve sürekliliğini, topluluğu için erişilebilirliğini, projenin bir soruna çözüm üretme hedefi taşımasını, piyasa derinliğini, güvenlik değerlendirmesini, ekonomisini, gelişim karnesini ve daha pek çok özelliğini inceler.

Paribu’nun ana listesindeki kriterler, gelişim aşamasının henüz erken dönemlerindeki projeler için erişilebilir bir çıta olmamaktadır. Bu noktada Paribu, kullanıcılarına bazı erken dönem projelerine ait kripto varlıkları alıp satma imkânı sağlayacak yeni bir pazar olarak Box sekmesini açmaktadır.

Şirket, listelenen paraların dahil olduğu projeler gelişip büyüdüğünde Paribu’nun ana piyasasına dahil edilebileceğini belirtiyor. Ancak aksi bir durum gerçekleşmesi halinde kripto paraların delist edilmesi de olası.

Bu bağlamda kullanıcıların Paribu’da delist edilen kripto paraları, işlem gördükleri farklı platformlara ya da kendi cüzdanlarına transfer edebileceğini belirtmekte fayda var. 

10 Aralık 2021 tarihinden itibaren işleme açılan Box, ilerleyen dönemde Metaverse dışındaki proje ürünlerine de ev sahipliği yapabilecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.