İş planlaması platformu Quinyx, 50 milyon dolar yatırım aldı

İsveç merkezli iş planlaması ve zaman raporlaması platformu Quinyx, Battery Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.
İş planlaması platformu Quinyx, 50 milyon dolar yatırım aldı

İsveç merkezli iş planlaması ve zaman raporlaması platformu Quinyx, Battery Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırımla birlikte şirketin değerlemesi 550 milyon dolara ulaştı. Şirket aldığı yatırımı ürününü geliştirmek, AR-GE ve işe alım için kullanacağını açıkladı.

2005 yılında Andreas Sjoulnd, Carl Geijer ve Erik Fjellborg tarafından hayata geçirilen Quinyx, zamanlama, bütçe tahmini, vardiya planlaması ve değişimi gibi özellikler sunuyor. Şirketin Webpunch ürünü ile zaman ölçümü için bir gösterge panosu aracılığıyla, çalışanlar, geleneksel zaman saatlerine alternatif olarak çalıştıkları zamanı kaydedebilmek mümkün oluyor. Quinyx'in web tabanlı sistemi, zamanlama, raporlama, görev yönetimi, bütçeleme ve tahmin için destek sağlıyor.

Quinyx ayrıca, müşterilerin iş gücü ihtiyaçlarını tahmin etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir ürün olan Forecast'in yanı sıra veri işleme ve dijital kendi kendini izleme özellikleri de sunuyor. Şirketin diğer ürünleri, işverenlere meslektaşlarını sanal rozetlerle tanıma ve ödüllendirme yeteneği veren işçi anketlerine ek olarak talep tahmini, stratejik planlama ve iş gücü optimizasyonunu kapsıyor.

Şirketin an itibarıyla ABD, İngiltere, İsveç, Finlandiya, Almanya, Norveç, Danimarka ve Hollanda'da ofisleri ve 300'den fazla çalışanı bulunuyor.

Erik Fjellborg yaptığı açıklamada, inovasyonu ve genişlemeyi hızlandırmalarını sağlayacak ve milyonlarca saatlik çalışanın hayatını iyileştirme misyonlarını destekleyecek yatırım konusunda heyecanlı olduklarını; bu yatırımının iş gücü yönetimi endüstrisini ve genel olarak işletmeler için oyunun kurallarını değiştireceğini söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.