WhatsApp mesajlarına "tepkiler" özelliği geliyor

Tepkiler özelliği için altı farklı emoji kullanmak mümkün olacak. Bunların beğeni, kalp, kahkaha, şaşırmış, üzgün ve teşekkür emojileri olduğu belirtiliyor.
WhatsApp mesajlarına

Reactions, yani tepkiler özelliği bir süredir Facebook ve Instagram'da karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın da yayına aldığı ancak daha sonra yeniden kullanımını durdurduğu bu özellik, gönderilen mesajlara farklı emojilerle tepki vermenizi sağlıyor ve böylelikle etkileşimi artırmayı hedefliyor. Bu özelliği şimdi de WhatsApp'ta görmeye başlayacağız. 

İlk olarak WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özelliğe dair ipuçları aslında daha önce paylaşılmıştı, ancak bu durum bir resmiyet kazanmamıştı. Şimdi ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp yakın bir gelecekte bu özelliği yayına alacak ve şu an bu kapsamda çeşitli iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Reactions, bir diğer deyişle tepkiler özelliği, hem bireysel sohbetlerde hem de grup sohbetlerinde mevcut olacak.

Yenilik sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Kişiler tepki bilgisi sekmesini görüntüleyerek bir mesaja kimin tepki verdiğini görebilecek. Diyelim ki bir grup sohbetinde bir kişinin mesajı birden fazla tepki aldı, bunu diğer kullanıcıların hepsi görüntüleyebilecek. Ekran görüntüsüne baktığımızda, bir mesaja verilen tüm tepkileri iki farklı sekmede görebiliyoruz. 

Paylaşılan bilgilere göre tepkiler özelliği için altı farklı emoji kullanmak mümkün olacak. Bunların beğeni, kalp, kahkaha, şaşırmış, üzgün ve teşekkür emojileri olduğu da belirtiliyor. Yani aslında WhatsApp'ın özelliği de Facebook ve Instagram'daki tepkilere bir hayli benziyor.

WABetaInfo, bu özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve tepkiler özelliği için net bir çıkış tarihi olmadığını söylüyor. Bunun için WhatsApp'tan yapılacak resmi açıklamayı beklememiz gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.