Coinbase, kripto cüzdan geliştiricisi BRD'yi satın aldı

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımlar birlikte yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyuran Coinbase, mobil kripto cüzdan geliştiricisi BRD'yi satın alacağını açıkladı.
Coinbase, kripto cüzdan geliştiricisi BRD'yi satın aldı

Hem teknoloji hem de finans dünyasının geleceği olarak görülen kripto para ekosistemi her geçen gün yeni bir satın alma haberi ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Coinbase'in yapay zeka tabanlı müşteri destek platformu Agara'yı satın aldığını sizlere aktarmıştık.

Bugün ise Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımlar birlikte yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyuran Coinbase, kripto cüzdan geliştiricisi BRD'yi satın alacağını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre gerçekleşecek olan satın alma işlemi ile birlikte BRD'nin tüm ekibi Coinbase bünyesine katılacak.

BRD ekibi Coinbase bünyesinde kripto cüzdanlar üzerinde çalışmaya devam edecek. Coinbase ve BRD arasında yapılan satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi ise paylaşılmadı. Kripto para dünyasının ilk oyuncuları arasında yer alan BRD, geliştirdiği mobil kripto para cüzdanını 2014 yılında kullanıma sunmuştu.

Aaron Voisine ve Adam Traidman tarafından Zürih'te kurulan BRD'nin bugüne kadar 55 milyon dolar yatırım aldığını da ekleyelim. BRD kurucu ortakları tarafından yapılan açıklamalara göre satın alma sonrasında BRD kullanıcıları için hiçbir şey değişmeyecek. BRD tarafından aktarılan bilgilere göre BRD kripto para cüzdanının 10 milyonu aşkın üyesi de bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.