Sağlık odaklı dijital kariyer platformu Trusted Health, 149 milyon dolar yatırım aldı

San Francisco merkezli girişim, toplamda 11 yatırımcıdan 175 milyon dolar yatırım aldı. Gelen yeni yatırım şirketin iş geliştirme süreçlerinde kullanılacak. 
Sağlık odaklı dijital kariyer platformu Trusted Health, 149 milyon dolar yatırım aldı

Dünya Sağlık Örgütü'nün tanımına göre sağlık çalışanı, toplumun sağlık düzeyini koruyan ve geliştiren kimse... Dünya nüfusunun yüzde 3'ünü oluşturuyor. Bu sayının içinde 27,9 milyon hemşire bulunuyor. Bir taraftan kişilerin uygun sağlık hizmeti almasında çalışanların kaliteli hizmet verebilmesi için uygun sayı ve nitelikte olması oldukça önemli Bu noktada istihdamın iyi planlanmasının hastaların tedavisinde olumlu rol oynadığı biliniyor. 

Bugün edindiğimiz bilgilere göre sağlık sektörü odağında dijital kariyer platformu olarak konumlanan Trusted Health, 149 milyon dolar yatırım aldı. Tur, Greenspring Associates liderliğinde yönetildi. San Francisco merkezli girişim, toplamda 11 yatırımcıdan 175 milyon dolar yatırım aldı. Gelen yeni yatırım şirketin iş geliştirme süreçlerinde kullanılacak. 

Trusted'in CEO'su ve kurucu ortağı Lennie Silwinski salgınla ezberlerin bozulduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: "Sağlık personelini kriz zamanında modernize etmeye yönelik çalışan girişimler yetersiz kaldı. Çünkü özellikle bu dönemlerde önemli olan doğru çalışanı doğru konumda en verimli şekilde eşleştirmek. Biz hastanelerin kaliteli hasta bakımı sunmaya odaklanmalarını sağlamak için personel bulma zorluklarını doğrudan karşılamalarına yardımcı olacak bir platform oluşturduk."

Lennie Sliwinski, Matt Pierce, Sarah Gray tarafından 2017'de kurulan girişim, işverenlerin tek bir sistemle isteğe bağlı bir iş gücü oluşturmasına olanak tanıyor. Sistem, personel taleplerinin tahmin edilmesine ve personelin işe alınmasına yardımcı oluyor. Ayrıca şirket, sadece hemşireler odağında oluşturduğu Works adlı platformuyla ön plana çıkıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.