Bilimsel araştırma simülasyonları için bilgi işlem altyapısı geliştiren Rescale, 50 milyon dolar yatırım aldı

Rescale, Jeff Bezos, OpenAI CEO'su Sam Altman, Richard Branson, Paul Graham ve Peter Thiel gibi isimlerin yer aldığı C Serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.
Bilimsel araştırma simülasyonları için bilgi işlem altyapısı geliştiren Rescale, 50 milyon dolar yatırım aldı

Bilimsel araştırma simülasyonları için bilgi işlem altyapısı geliştiren San Francisco merkezli Rescale, Jeff Bezos, OpenAI CEO'su Sam Altman, Richard Branson, Paul Graham ve Peter Thiel gibi isimlerin yer aldığı C Serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin bu turda aldığı toplam yatırım miktarı ise 105 milyon dolara ulaştı. Alınan yatırımla Rescale'in platformu geliştirilecek, hizmet teklifleri ve iş gücü büyütülecek.

2011 yılında Boeing'de eski havacılık mühendisleri olan Joris Poort ve Adam McKenzie tarafından hayata geçirilen Rescale, araştırmacı bilim adamlarının ve mühendislerin simülasyonlar oluşturmasını, hesaplamasını, analiz etmesini ve ölçeklendirmesini sağlayan bir bulut simülasyon platformu olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin yüksek performanslı bilgi işlem bulut platformu, dijital Ar-Ge için akıllı bilgi işlem sunuyor ve yeni kurulan şirketlerden Fortune 50 kuruluşlarına kadar 300'den fazla müşterinin tasarım döngülerini ve üretim süresini hızlandırmasını sağlıyor.

Rescale, bilim insanlarına ve mühendislere, herhangi bir kurulum veya bakım gerektirmeden, özel donanım mimarileri ve kullanım durumları için optimize edilmiş yazılım şablonlarını kullanarak simülasyon ve yapay zeka iş yüklerini seçtikleri bulut sağlayıcısında çalıştırma yeteneği veriyor. 

Rescale, kuruluşların Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, IBM ve Oracle gibi bulutlarda bilimsel simülasyonlar çalıştırmasını sağlıyor. Şirketin ağı, Nvidia Tesla P100 GPU'lar, Intel Skylake işlemciler ve 1 TB'ın üzerinde RAM gibi 80'den fazla özel mimariye ve kaynağa sahip 8 milyon sunucuyu kapsıyor ve birleşik 1.400 petaflop bilgi işlem sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.