Sesli kitap platformu Dinlebi, 6,5 milyon TL yatırım aldı

Edindiğimiz bilgilere göre Dinlebi, kapalı olarak yürüttüğü ikinci yatırım turunda 6,5 milyon TL’lik yatırım anlaşması imzaladı. 6,5 milyon TL’lik yatırım CCW Teknoloji kurucusu Adem Duman’ın liderliğinde gerçekleşti.
Sesli kitap platformu Dinlebi, 6,5 milyon TL yatırım aldı

Sesli kitap sektöründe yeni ve yerli bir oyuncu olarak karşımıza çıkan Dinlebi'yi ilk olarak geçtiğimiz yılın Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Bugün Dinlebi tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, yeni bir yatırım aldı. Edindiğimiz bilgilere göre Dinlebi, kapalı olarak yürüttüğü ikinci yatırım turunda 6,5 milyon TL’lik yatırım anlaşması imzaladı.

6,5 milyon TL’lik yatırım CCW Teknoloji kurucusu Adem Duman’ın liderliğinde gerçekleşti. Yatırırım turuna Adem Duman’ın haricinde ise Breakaway Partners, Doğan Yurttutmuş, Erdoğan Çoban, Mehmet Berke Merter ve Mehmet Turgut Eltemur da katıldı.

Dinlebi tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 6,5 milyon TL'lik yeni yatırım girişimin hem Türkiye’de hem de yurt dışı pazarlarda daha güçlü kullanıcı tabanı oluşturması için kullanılacak.

Dinlebi olarak Eylül ayında birinci yıllarını doldururken, 500 binin üzerinde üye sayısına ulaştıklarını belirten Dinlebi kurucu ortağı Ahmet Yaman, yeni globalleşme vizyonları ile birlikte Almanca ve İngilizce binlerce yeni sesli kitabın yakın zamanda Dinlebi raflarında yerini alacağını da sözlerine ekledi.

Ahmet Yaman tarafından paylaşılan bilgilere göre Dinlebi, kısa süre içinde öğrenci paketi ile de karşımıza çıkacak. Hatırlatmak gerekirse Ahmet Yaman, Dündar Hızal, Erdem Çelik ve Cenk Gültekin tarafından kurulan Dinlebi, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kullanıma sunulmuştu. Son olarak Dinlebi platformunda toplamda 2 bine yakın Türkçe sesli kitabın yer aldığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.