Spotify, şarkı sözleri özelliğini hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için Türkiye'ye de açtı

Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde tüm Ücretsiz (Free) ve Premium Spotify kullanıcıları için, kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu.
Spotify, şarkı sözleri özelliğini hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için Türkiye'ye de açtı

Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde tüm Ücretsiz (Free) ve Premium Spotify kullanıcıları için, kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu. Bu özellik şu anda Türkiye de dahil olmak üzere 28 pazarda aktif edildi. Spotify bu özellik için Musixmatch ile iş birliği yaptığını açıkladı. Şarkı sözleri özelliğinin aktif edilmesiyle Spotify'ın Behind the Lyrics adlı özelliğine veda edeceğimizi de belirtelim.

Şarkı Sözleri özelliğini aktif etmek için yapılması gerekenler

Spotify'da "Şarkı Sözleri" özelliğini bulmak için yapılması gereken adımlardan da bahsedelim. Bunun için Spotify mobil uygulamasında şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”ne dokunun, dinlerken ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın. Bu son adımla birlikte şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz.

Paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” ikonuna tıklayın, sonrasında paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini ve hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçin ve Spotify masaüstü uygulamasında şarkı çalarken “Şu Anda Çalan” çubuğundaki mikrofon ikonunu tıklayın. Şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz. SpotifyTV uygulamasında Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”nü açın. Sağ köşedeki “şarkı sözleri butonu”na gidin ve şarkı sözleri deneyimini etkinleştirmek istiyorsanız tıklayın; özellik etkinleştiğinde, çalan şarkının şarkı sözlerini ekranda görebilirsiniz.

Spotify'ın şarkı sözleri özelliği, iOS ve Android cihazların yanı sıra, masaüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve TV'de de kullanıcıların erişimine açıldı. Şarkı sözleri özelliğine, FireTV Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast dahil olmak üzere Android TV ile birlikte Playstation 4, Playstation 5 ve XBox One'dan erişilebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.