Davranışsal sağlık platformu Aptihealth 50 milyon dolar yatırım aldı

Boston merkezli Aptihealth, hastalar için kişiselleştirilmiş terapi planı sunuyor. Kullanacılar seanslar dışında terapistlerle iletişim kurabiliyor.
Davranışsal sağlık platformu Aptihealth 50 milyon dolar yatırım aldı

Davranış bozukluğu hastalık türleri, toplumun geneli gibi davranamamak, yaşanılan ortama uyum sağlayamamak olarak tanımlanıyor. Hem çocuklarda hem yetişkinlerde görülen bu hastalık türlerinin belirtileri arasında içe kapanıklık, asabiyet ve sürekli yalnız kalma isteği yer alıyor.

Özellikle Covid 19 pandemisinin yarattığı sağlık krizi, dünya genelinde nüfusun büyük bir bölümü üzerinde ruhsal etkiler  yarattı. Yaşlılar, çocuklar, psikiyatrik bozukluğu olanlar ve sağlık profesyonelleri arasında ruhsal sorunlarda artış oldu. Çünkü belirsizlik gelecekten ve hastalıktan korkunun artması bu konuda etkiliydi. Virüsün zararları, ölüm oranları arttıkça endişe, korku ve kötü hissetme oranları da arttı.

Dolayısıyla toplumun önemli bir kısmını etkileyen bu durum yatırımcıların iştahını kabarttı. Bugün edindiğimiz dijital davranışsal sağlık şirketi Aptihealth'den geldi. 50 milyon dolarlık yatırım, Takeda Digital Ventures, Pivotal Life Sciences, Vista Credit Partners, Olive Tree Ventures, Claritas Capital ve What If Ventures'dan geldi. Boston merkezli girişim, hastalar için kişiselleştirilmiş terapi planı sunuyor. Kullanacılar seanslar dışında terapistlerle iletişim kurabiliyor. Ayrıca günün her saatinde destek alıyor. Şirket, bu alanda yeni teknolojiler geliştirmek için yeni fonları kullanmayı planlıyor.

Bu hafta gelen diğer sağlık yatırımları ise şöyle sıralanıyor: Uzaktan bakım şirketi MedArrive, 25 milyon dolar yatırım aldı. Tur, 7wireVentures, Leaps by Bayer, Define Ventures, Kleiner Perkins ve Redesign Health'in katılımıyla Bölüm 32 tarafından yönetildi.

M•other adlı uygulamaya sahip dijital doğum öncesi ve sonrası bakım hizmeti veren şirket Marani Health, bu hafta başında 7,6 milyon dolar tohum yatırımı aldığını duyurdu. Bu tura da AlphaNorth Capital, SWL Healthcare Ventures ve TFX Capital katıldı. Sağlık hizmetleri için yapay zeka aracı üreten LifeVoxel.AI ise 5 milyon dolar değerinde tohum yatırımı aldı.  

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.