Instagram Canlı yayınlara moderatör özellikleri ekleniyor, Hikayelere beğeni geliyor

Moderatörler canlı yayını yorumlara, canlı yayın isteklerine ve sorulara kapatabiliyor. Hikayelerdeki beğeni tuşu ise tıpkı canlı yayınlardaki beğeni gibi çalışıyor. 
Instagram Canlı yayınlara moderatör özellikleri ekleniyor, Hikayelere beğeni geliyor

Ekim ayında Canlı yayınları planlama özelliğini duyuran Instagram, şimdi de canlı yayınlarda moderatör özellikleri üzerinde çalışıyor. Aslında şirketin canlı yayınlara moderatör özellikleri getireceği geçen hafta ortaya atılmıştı. Ancak moderatölere tanınan özellikler, yeni yeni şekillenmeye başladı.

Geçen hafta açıklanan özellikler arasında moderatörlerin canlı yayını yorumlara, canlı yayın isteklerine ve sorulara kapatabilmesi yer alıyordu. Moderatörler ayrıca yayına yeni bir moderatör ekleyebiliyor, canlı yayını paylaşabiliyor ve canlı yayın bağlantısını kopyalayabiliyordu. 

Bugün paylaşılan bilgiler, canlı yayınlara yalnızca 1 moderatör eklenebileceğini ortaya çıkardı. Böylece Twitter Spaces ya da Clubhouse gibi platformlarda gördüğümüz "Co-host" kavramının Instagram canlı yayınlarında şimdilik kendini göstermeyecek. 

Hikayelerde beğeni tuşu 

Ağustos ayından bu yana Hikayelerde Beğeni tuşu üzerinde çalışan Instagram, son aylarda, platformuna bu özellik odağında bir giriş ekranı ekledi. Bu giriş ekranında özelliğin hala test edildiği ve yayınlanma ihtimalinin kesinleşmediği belirtiliyor.

Hikayelerdeki beğeni tuşu, tıpkı canlı yayınlardaki beğeni gibi çalışıyor.  Hikayelerde yorumlara emoji bırakmayı fazla kişisel bulan kullanıcılar, beğeni ile platformdaki etkileşime katkıda bulunabilir. 

Instagram özelliklerini keşfetmesiyle tanınan Alessandro Paluzzi, Hikayelerdeki beğenilerle ilgili yeni detaylar ortaya çıkarmaya devam ediyor. Paluzzi, Hikayenize beğeni bırakanların, hikayenizi görüntüleyenlerle aynı alanda yer alacağını paylaştı. Beğeni bırakan kullanıcıların profil resminin kenarında bir kalp imgesi yer alıyor. 

Instagram'ın de belirttiği üzere özellikleri ne zaman yayına alınacağı henüz belirsizliğini koruyor. Her ne kadar bazı özellikler uzn süre test edildikten sonra rafa kalksa da; ben bu iki özelliğin de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını düşünüyorum. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.