Yerli RPA şirketi Robusta Cognitive Automation, 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Robotik Süreç Otomasyonu alanında yeni kuşak ürün geliştiren Robusta Cognitive Automation, T-Gate liderliğinde 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.
Yerli RPA şirketi Robusta Cognitive Automation, 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Robotik Süreç Otomasyonu alanında yeni kuşak ürün geliştiren Robusta Cognitive Automation, T-Gate liderliğinde 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı. 2017 yılında Murat Dayanıklı ve Mustafa Orakçı tarafından kurulan Robusta, 2019 yılında Aydın Ersöz ve Ümit Atalay'dan yatırım almıştı.

Robusta’nın geliştirdiği RPA platformu, süreç odaklı yaklaşımıyla tekrar eden kural bazlı süreçlerin otomasyonunu gerçekleştirerek her ölçekteki kuruma verimlilik, hatasızlık, tasarruf gibi olanaklar sağlıyor ve kolay kullanımı ile öne çıkıyor. Robusta RPA platformu, birçok yapay zeka özelliğine sahip bir ürün olarak, bilişsel otomasyon için fırsatlar sunuyor. Şirketin 2021 yılı içerisinde 50’yi aşkın müşteriye ulaştığı paylaşılan bilgiler arasında.

Robusta Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dayanıklı, “RPA teknolojisi ile farklı sektörlerden çeşitli büyüklükteki şirketlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunuyoruz” dedi. Murat Dayanıklı, “Kodlama bilgisi gerektirmeyen ürünümüz ile finanstan üretime, sağlıktan hizmet sektörüne kadar birçok alanda müşteri sayımızı artırarak 2022’de yakaladığımız bu ivmeyi daha yukarıya taşıyacağız” dedi.

Robusta Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Ersöz, şirkete sermaye artışı ile giren yatırımın globalleşme planları çerçevesinde kullanılacağını belirtti. Bu yatırım turu ile sektörün önemli kanaat önderlerinin yeni hissedar olarak katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ersöz, sermaye işlemlerine liderlik eden T-Gate’e, gerçekleşen bu başarılı işlem için teşekkür etti.

Turkish Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Arığ ise “Robusta’yı doğru yatırımcı kitlesi ile buluşturduğumuza inanıyoruz. Şimdi ilk hedefimiz Robusta’nın dünyanın Fintech merkezi olan Londra’ya açılmaları için gerekli çalışmaları başlatmak.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.