Spor kartlarını takas etmek ve güvenli bir şekilde saklamak isteyenlere özel platform Alt, 75 milyon dolar yatırım aldı

Alt, Spearhead tarafından yönetilen B Serisi yatırım turunda üst düzey yatırımcılar ve profesyonel sporculardan oluşan bir kadrodan 75 milyon dolar yatırım aldı.
Spor kartlarını takas etmek ve güvenli bir şekilde saklamak isteyenlere özel platform Alt, 75 milyon dolar yatırım aldı

Geçmişten günümüze değişen en önemli şeylerden biri sanıyorum bir süre önce analog olarak gerçekleştirdiğimiz birçok şeyin dijitale evrilmiş olması. İzleme alışkanlıkları, alışverişler, iş yapış şekillerimiz ise bunun sadece birkaç örneği. Çocukluğumuzda hepimiz belirli kartları toplamış, onların koleksiyonunu yapmışızdır. Bu kartların bazıları günümüzde nadir bulunduğu için de birer koleksiyon parçası olma özelliği taşıyor. Bir süre önce bu kartların satışını, değiş tokuşunu ve saklanmasını fiziksel olarak gerçekleştiriyorduk, fakat gelişen teknoloji bu tür kartların bile dijital olarak saklanmasına izin veriyor. Alt da bunu sağlayan girişimlerden biri. 

Geçtiğimiz yıl Leo Avidar tarafından, San Francisco merkezli olarak hayata geçirilen Alt, insanların spor kartları satın almasına, satmasına ve saklamasına olanak tanıyan alternatif bir varlık platformu olarak faaliyet gösteriyor. Alt'ta bir kart satmak için, kartın durumunun derecelendirme gruplarından biri (PSA, BGS veya SGC) tarafından değerlendirilmesi gerekiyor.

Satış sonrasında kartın mülkiyeti anında alıcıdan alıcıya aktarılabiliyor; Alt her satıştan yüzde 1,5 komisyon alıyor. Varsayılan olarak satın alınan kartlar kasada kalıyor ve kart sahipleri kartlarını kasadan çekip kendilerine fiziksel olarak da gönderebiliyor. Alt kullanıcılarının şu ana kadar kasada 70 milyon doların üzerinde kart sakladığı iddia ediliyor.

Yatırımcılardan ve profesyonel sporculardan 75 milyon dolar yatırım aldı

Şu anda 60 çalışanıyla hizmet veren Alt, yeni bir yatırım da aldı. Alt, Spearhead tarafından yönetilen B Serisi yatırım turunda üst düzey yatırımcılar ve profesyonel sporculardan oluşan bir kadrodan 75 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesi aldığı bu yatırım sonrasında 325 milyon doların üzerine çıktı. Tura Seven Seven Six, Vibe Capital, Breyer Capital, Shrug Capital, Apollo Projects gibi şirketlerin yanı sıra Tom Brady, Giannis Antetokounmpo, Alex Morgan, Candace Parker ve Marlon Humphrey gibi isimler de katıldı.

Şirket aldığı yatırımı, yeni işe alımlar ve mobil uygulamasının piyasaya sürülmesi için kullanacağını açıkladı. Alt ayrıca alternatif varlıkların kapsamını genişletmeye de başlayacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.