Google, Drive'da dosya aramanın daha kolay yollarını test ediyor

Google, kullanıcıların herhangi bir sorguyu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmesine olanak tanıyan, arama çubuğunun altındaki yeni filtre özellikleriyle Drive'da dosya aramanın daha kolay yollarını test etmeye başladı.
Google, Drive'da dosya aramanın daha kolay yollarını test ediyor

Google Drive'ı sıkça kullanmak zorundaysanız, uygulama üzerinde bir dosya aramanın o kadar da kolay olmadığını muhakkak fark etmişsinizdir. Google, şimdi bu sorunu çözmek üzere bazı adımlar attı. Şirket şimdi ise kullanıcıların herhangi bir sorguyu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmesine olanak tanıyan, arama çubuğunun altındaki yeni filtre özellikleriyle Drive'da dosya aramanın daha kolay yollarını test etmeye başladı.

Google tarafından paylaşılan GIF'e baktığımızda, sonuçları dosya türü, değişiklik tarihi, konum ve daha fazlasına göre sınırlayabilmek artık mümkün hale geliyor. Aslında Google Drive'da halihazırda dosyaları filtrelemek için bir yol var. Ancak şirket bu özelliği arama çubuğundaki en sağdaki simgeye dokunarak erişebileceğiniz bir alt menünün arkasına gizledi ve birçok kullanıcı bu özelliği bulma konusunda bile zorluk yaşıyor. O yüzden Google'ın böyle bir yeni yol seçmiş olması düzenli Drive kullanıcıları için bir hayli sevindirici.

Google'ın yeni filtrelerini kullanmak isteyen yöneticiler bu form üzerinden başvuru yapabiliyorlar. Akabinde birkaç hafta sonra test programına dahil ediliyor ve özelliği deneyebiliyorlar. Eğer bu başvuru sonucunda beta sürümüne kabul edilirlerse, arama çipleri, kayıt sırasında sağlanan Google gruplarındaki kullanıcılara varsayılan olarak sunulacak. Yani son kullanıcıların herhangi bir ekstra başvuru yapması gerekmeyecek. 

Google, uygulamanın şu anda tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına sunulduğunu belirtiyor. An itibarıyla beta sürümde olan özelliğin ne zaman resmi olarak yayına alınacağı ise şu anda belirsizliğini koruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.