Walmart, konuşma uygulamalarının tasarlanmasına odaklanan Botmock girişimini satın aldı

Temelinde konuşma uygulamaları için kodsuz bir hızlı prototipleme aracı olarak hizmet veren Botmock, 2016 yılında Obaid Ahmed tarafından Kanada'da kuruldu.
Walmart, konuşma uygulamalarının tasarlanmasına odaklanan Botmock girişimini satın aldı

Platformlar için konuşma temelli uygulamalar tasarlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Botmock, ABD'nin en önemli perakende zincirlerinden biri olan Walmart tarafından satın alındı. Söz konusu satın almanın finansal detayları ile ilgili bilgiler ise paylaşılmadı.

Temelinde konuşma uygulamaları için kodsuz bir hızlı prototipleme aracı olarak hizmet veren Botmock, 2016 yılında Obaid Ahmed tarafından Kanada'da kuruldu. Walmart'ın söz konusu satın almayı gerçekleştirmesinin temel nedeni ise kendi konuşma platformunu kodlama bilgisine gerek duymadan geliştirmek.

Gerçekleşen satın alma ile birlikte Botmock ekibinin Walmart'a katılacağını da ekleyelim. Botmock'ın teknolojisi sayesinde müşteri hizmetleri gibi teknik olmayan ve kodlama bilgisine sahip olmayan ekipler bile rahatlıkla konuşma uygulamalarını geliştirebilecek ve düzenlemeler yapabilecek.

Özellikle chatbot ve sesli botların tasarlanması için kullanılan Botmock, kullanıcılarına sürekle - bırak şeklinde çalışan bir düzenleme sistemi sunuyor. Botmock tarafından sunulan bu düzenleme sistemi hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden rahatça kullanılabiliyor.

Botmock tarafından paylaşılan bilgilere göre girişimin çözümü bugüne kadar 50 bini aşkın kişi tarafından kullanıldı. Botmock'ın müşterileri arasında ise Nationwide, Accenture, Delta, Bristol-Myers Squibb, Oracle, Viasat, Mercury.ai, Liveperson, BlueRobot, BT, Avanade ve Enbridge bulunuyor.

Paylaşılan bilgilere göre aktif Botmock kullanıcıları 1 Aralık tarihine kadar sistemi kullanaya devam edebilecekler. 1 Aralık tarihinden sonra ise Botmock sadece Walmart için hizmet verecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.