İnsan analitiği platformu Orgnostic, 5 milyon dolar tohum yatırım aldı

Sırbistan merkezli Orgnostic tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolarlık tohum yatırım aldı.
İnsan analitiği platformu Orgnostic, 5 milyon dolar tohum yatırım aldı

İnsan kaynakları departmanlarının kullanımı ve girişimler için geliştirilen insan analitiği platformu olan Orgnostic, yatırım aldığını duyurdu. Sırbistan merkezli Orgnostic tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolarlık tohum yatırım aldı.

Orgnostic'in 5 milyon dolarlık tohum yatırım turu geçtiğimiz Şubat ayında sizlere aktardığımız Earlybird Digital East Fund liderliğinde gerçekleşti. Earlybird Digital East'in haricinde ise 5 milyon dolarlık yatırım turuna Script Capital, Eric Ries, Tiho Bajic, Rony Kahan ve Charlie Songhurst gibi melek yatırımcılar katıldı.

Orgnostic tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 5 milyon dolarlık yatırım, girişimin çalışmalarını hızlandırmak için kullanılacak. 5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Orgnostic'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım 6 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. 

Hatırlatmak gerekirse Orgnostic, 2020 yılının Eylül ayında 122WEST VENTURES'tan yaklaşık 900 bin dolarlık tohum öncesi yatırım almıştı. 2019 yılında Luka Babic ve Igor Bogicevic tarafından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da kurulan Orgnostic, ilk ürününü yaklaşık 8 ay önce kullanıma sundu.

Geliştirdiği çözüm ile birlikte insan kaynakları departmanlarındaki dijital dönüşümü hızlandırmayı hedefleyen Orgnostic, sağladığı veri ve analizlerle birlikte firmaların çalışanları hakkında karar verebilmelerini sağlıyor. Orgnostic, insan kaynakları yazılımlarından elde edilen verilerin çok daha hızlı bir şekilde alınmasını sağlıyor.

Orgnostic'in çözümü BambooHR, Lever, Lattice, Betterworks, Personio, Bob, Greenhouse, Teamtailor, Recruitee, Workable ve Timetastic dahil olmak üzere birden fazla insan kaynakları yazılımından veri alma sürecini 6 haftadan 3 saate kadar düşürebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.