Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri: Danışmanlık, yurt dışı kira ve acenta komisyon destekleri

Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri serimizin beşinci ve son videosunda ise danışmanlık, yurt dışı birim kira ve acenta komisyon desteklerini tüm detayları ile konuşuyoruz.

Webrazzi olarak bilişim sektöründe hizmet sunan girişimlerin yararlanabileceği devlet destekleri ile ilgili 5 videoluk bir video serisi hazırladığımızı daha önce sizlere aktarmıştık.

Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri serimizin beşinci ve son videosunda ise danışmanlık, yurt dışı birim kira ve acenta komisyon desteklerini tüm detayları ile konuşuyoruz.

Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri

"Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri" isimli serimizde bilişim destekleri danışmanı Ramazan Sarıcı ile birlikte bilişim sektörü özelinde hizmet sunan girişimlerin alabilecekleri devlet desteklerini tüm detayları ile birlikte konuşmaya devam ediyoruz.

Hangi girişimler devlet desteklerinden faydalanabilir?

Serimizin ilk videosunda hangi girişimlerin bu devlet desteklerinden yararlanabilecekleri tüm detayları ile birlikte konuşmuştuk. Hatırlatmak gerekirse girişimlerin devlet desteklerinden faydalanabilmeleri için Türkiye'de kurulu bir bilişim şirketi olmaları, bir ürüne sahip olmaları ve en önemlisi ise girişimin ürününün yabancı müşterinin kullanımına açık olması gerekiyor. Bu şartları sağlayan girişimler serimizde konuşacağımız tüm devlet desteklerinden yararlanabilirler.

Danışmanlık Desteği

Danışmanlık desteği ile birlikte uluslararası pazarlarda rekabet avantajını artırmak üzere pazarlama stratejisi, yurt dıı pazar yapısı ve pazara giri konularında alınacak olan teknik, hukuki ve finansal danışmanlık faaliyetleri devlet tarafından destekleniyor. Danışmanlık desteğinin yıllık 200 bin dolara kadar desteklendiğini de ekleyelim.

Yurt dışı Birim Kira Desteği

Yıllık 120 bin dolara kadar desteklenen yurt dışı birim kira desteği, doğrudan veya yurt dışında faaliyet gösteren şirketleri ya da şubeleri aracılığıyla açtıkları birimlerin brüt kira (vergi/resim/harç dahil) ve komisyon harcamalarının desteklenmesini sağlıyor.

Acenta Komisyon Desteği 

Ürünlerin (yazılım, mobil uygulama, bilgisayar oyunu vb) yurt dışında satış ve dağıtımına yönelik acentalara yapılan komisyon ödemeleri destekleyen acenta komisyon desteği, yıllık 100 bin dolara kadar destek sunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.