Dijital sağlık platformu Oshi Health, 23 milyon dolar yatırım aldı

Oshi Health, 2018'de inflamatuar bağırsak hastalığı olan kişilerin durumlarını yönetmelerine yardımcı olmak için işe başlamıştı.
Dijital sağlık platformu Oshi Health, 23 milyon dolar yatırım aldı

Fonksiyonel sindirim sistemi bozukluğu; hazımsızlık, şişkinlik, kabızlık ve reflü benzeri belirtilerin uzun süre devam etmesi olarak kategorilendiriliyor. Bu hastalıklar, her 10 kişiden 7'sinin yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre, fonksiyonel sindirim sistemi bozukluğu hastalıkları (gastrointestinal hastalıklar) odağında çalışan Oshi Health, 23 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Flare Capital Partners, Bessemer Venture Partners ve Frist Cressey Ventures, CVS Health Ventures ve Takeda Digital Ventures katıldı. Yeni yatırım, şirketi genişletmek ve teknolojisini geliştirmek için kullanılacak. Oshi, ilk olarak 2018'de inflamatuar bağırsak hastalığı olan kişilerin durumlarını yönetmelerine yardımcı olmak için bir uygulama başlatmıştı. 

Oshi Health CEO'su Sam Holliday yaptığı açıklamada; "Bu hastalıklarla yaşayan milyonlarca insan var. İki temel ilkeyi ele almak için entegre modelimizi yeniden tasarladık. Amacımız hastaların ihtiyaçlarını çözen bakıma erişimini artırmak ve toplam bakım maliyetini düşürmek" diye konuşarak girişimlerinin nereye konumlandığını anlatıyor. 

Dijital sağlık platformlarının varlığı arttıkça, yatırım haberleri de peşi sıra gelmeye devam ediyor. Fitness ve egzersiz uygulaması FitOn, 18 milyon dolar yatırım aldı. Tur, Accel, Telstra Ventures, Crosscut Ventures, Maverick Ventures ve Second Avenue Partners'ın katılımıyla Delta-v Capital tarafından yönetildi.

Gelen yatırım, şirketin İK süreçlerinde ve yeni ürün geliştirilmesinde kullanılacak. Şirkein kurucu ortağı ve CEO Lindsay Cook, amaçlarının kişilere öz bakımın önemini teşvik etmek olduğunu söyledi. 10 dakikalık egzersiz yapmaya teşvik eden bir yaşam tarzı markası inşa ettiklerini de sözlerine ekledi.

Yaşamı tehdit eden ya da sınırlayan hastalığı olan çocukların ve ailelerin sayısındaki artış sağlık bakım profesyonellerinin palyatif bakıma ilgisinin artmasıyla son yıllarda hızla gelişiyor. Buna paralel olarak çocuk bakım platformu olan Toronto merkezli KixCare, tohum finansmanında 2 milyon dolar yatırım aldığı haberi gündeme geldi. Esplanade Ventures, Horizon Capital ve melek yatırımcıların katılımıyla turu yönetti. CEO Daniel Warner'a göre KixCare'in Kanadalı ailelerin pediatrik bakım için dijital seçenekleri benimsemeye hazır. 

Dijital pediatrik alandaki diğer oyuncular arasında yakın zamanda 25 milyon dolar toplayan Brave Care de var.  Geçen ay okul içi telesağlık sağlayıcısı Goodside Health ile DotCom Therapy ortaklık yaptığını duyurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.