Dijital sanatçılar Süleyman Yılmaz ve Hakan Yılmaz ile NFT pazar yerleri ve dijital sanat yayın platformu

Yaklaşık 20 yıldır dijital sanat üreten ikiz kardeşler Süleyman ve Hakan Yılmaz, NFT ve Dijital Sanat video serisinin konuğu oldu. İkili, NFT pazarındaki hareketlenmenin dijital sanatçılara yansımasını aktarıyor. 

Yaklaşık 20 yıldır dijital sanat üreten ikiz kardeşler Süleyman ve Hakan Yılmaz, dijital ajansları Awesome Bros. çatısı altında markalara VR içerikler, projection mapping ve görsel içerik odaklı dijital deneyimler sunuyor. NFT ve Dijital Sanat video serisi kapsamında gerçekleştirdiğimiz röportajında ikili, NFT pazarındaki hareketlenmenin dijital sanatçılara yansımasını aktarıyor. 

Sanatçılar, aynı zamanda dijital sanatçı olmak isteyen kişilere, araçlar ve sanat metodolojisi yönünden tavsiyelerde bulunuyorlar. Süleyman Yılmaz; "Dijital Artist demek hem ciddi bir artistik bir yükünüz var, artistik bir yetenek istiyor ama bir yandan da bir o kadar teknik bir karakter olmanız gerekiyor." yorumunda bulunuyor. 

NFT pazarındaki hareketliliğin yasımalarını yorumlayan Hakan Yılmaz ise "Aslında dijital sanat dünyasında bir şey olmadı ama yatırımcılar dünyasında buraya bir bakış oldu. Dijital sanat alanı yatırıma açık bir hale geldi. " açıklamasını yapıyor. 

İkiz kardeşlerden Hakan Yılmaz, videoda dijital bir müze yaratma vizyonuyla hayata geçirdiği De Artium platformunun sanatçılara sunduğu fırsatları aktarıyor. NFT pazar yerlerine yüklenen eserlerin yalnızca yüzde 20'sinin satıldığını belirten Hakan Yılmaz, dijital sanat yayın platformlarının gelir elde etme konusunda daha iyi seçenekler sunduğunu dile getiriyor. 

Ayrıca videoda Hakan Yılmaz'ın yakın zamanda satışa sunulan " Rooms of Pandemic " eserleri yer alıyor. Şimdiden iyi seyirler! 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.