Artırılmış gerçeklik pazarının önemli oyuncularından Magic Leap, 500 milyon dolar yatırım aldı

Magic Leap, ilginç bir şekilde bugün 500 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Bu yatırım, şirkete 2 milyar dolar gibi bir değer verdi.
Artırılmış gerçeklik pazarının önemli oyuncularından Magic Leap, 500 milyon dolar yatırım aldı

Her ne kadar artırılmış gerçeklik pazarının önemli oyuncularından biri olsa da başarısız ürünlerinden sonra bir süredir, özellikle ürün geliştirme anlamında pek sesi soluğu çıkmayan Magic Leap, ilginç bir şekilde bugün 500 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Üstelik bu yatırım, şirkete 2 milyar dolar gibi bir değer verdi. Bununla birlikte şirket, zor günler geçirdiği dönemde de 350 milyon dolar yatırım almış ve bu yatırım şirketin o dönemki CEO'su Rony Abovitz'in çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile ortaya çıkmıştı. 

Magic Leap tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, önümüzdeki yıl Magic Leap 2 adlı yeni bir AR kulaklığı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, kulaklığın genel olarak gelecek yıl satışa sunulacağını ve belirli müşterilerin erken erişim programının bir parçası olarak kullanılacağını söyledi. 

Magic Leap CEO'su Peggy Johnson, bu yatırımın Magic Leap'in çalışma şeklini dönüştürme misyonunu ilerletmede önemli bir adım olduğunu söyledi. Johnson, 2020'de Magic Leap'e katıldığından beri, odak noktasının şirketin kurumsal pazara geçişini hızlandırmak, teknolojik temelini güçlendirmek, sağlık ve imalattan savunma ve kamu sektörüne kadar çeşitli sektörlerde sağlam bir iş kurmak olduğunu söyledi. Peggy Johnson, mevcut yatırımcıların sürekli desteğiyle Magic Leap'in teknolojisini genişletirken gereken kaynaklara sahip olacağının da altını çizdi. 

Yine paylaşılan bilgiler göre Magic Leap ve ortakları, geçtiğimiz yıl eğitim, üretim ve sağlık alanlarında güçlü kurumsal kullanım örnekleri sundu. Magic Leap, endüstrinin işletmeler için üretilmiş en küçük ve en hafif cihazı olacak ikinci nesil ürünü Magic Leap 2'nin geliştirilmesi de dahil olmak üzere önemli patent portföyünü desteklemeye devam etti. Bu daha gelişmiş kulaklık, AR'ın ticari olarak benimsenmesini artırmak için tasarlanmış, karartma ve artırılmış görüş alanı gibi atılımlara sahip olacak.

Magic Leap 2, 2022 yılında piyasaya sürülecek olsa da şimdilik ürünün fiyatına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.