Tesla genel merkezini Teksas'a taşıdığını duyurdu

Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantısında konuşmalar yapan Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin merkezini Teksas eyaletinin en büyük şehirleri arasında yer alan Austin'e taşınacağını duyurdu. 
Tesla genel merkezini Teksas'a taşıdığını duyurdu

Elektrikli otomobil dendiğinde akla gelen ilk firmaların başında yer alan Tesla, genel merkezinin lokasyonunu değiştirme kararı aldı. Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantısında konuşmalar yapan Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin merkezini Teksas eyaletinin en büyük şehirleri arasında yer alan Austin'e taşınacağını duyurdu. 

Tesla'nın genel merkezi şu ana kadar Palo Alto'da bulunuyordu. Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantılarını da Palo Alto'da bulunan merkezde gerçekleştirdiğini de hatırlatalım. Fakat dün gerçekleşen yıllık hissedarlar toplantısı Tesla'nın Austin'de bulunan Gigafactory tesisinde gerçekleşti.

Şirketin genel merkezini Austin'e taşısalar da Kaliforniya'da büyümeye devam edeceklerini de paylaşan Musk, Tesla'nın Kaliforniya'da bulunan elektrikli otomobil fabrikasını kullanmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Söz konusu fabrikanın verimliliğini artırmak istediklerini de belirten Musk, üretimi yüzde 50 oranında artıracaklarını da aktardı.

Kaliforniya eyaletinde bulunan Fremont şehrinde yer alan fabrika 1 yıl içinde 500 bin adet Model 3 ve Model Y, 100 bin adet ise Model S ve Model X üretimi yapabiliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk, söz konusu kararın Tesla'nın Kaliforniya'yı terk etmesi anlamına gelmediğini belirtti. Son alarak Tesla'nın genel merkezinin Austin'e taşınmasının beklenen bir gelişme olduğunu da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Elon Musk, geçtiğimiz yıl Teksas'a taşınmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.