Instagram'daki yeni erişim sorununa Facebook'tan açıklama geldi

"Akış yenilenemedi" gibi bildirimlerle karşılaşan kullanıcılar, konuyu Twitter gündemine taşıdı. Facebook da Twitter'dan bir açıklama yaparak bu hatayı çözmeye çalıştıklarını dile getirdi. 
Instagram'daki yeni erişim sorununa Facebook'tan açıklama geldi

Haftaya 6 saatlik bir kesintiyle başlayan Facebook, hala bir takım teknik problemler yaşamaya devam ediyor. Şu anda kullanıcılar Instagram'a erişmekte güçlük çekiyor. "Akış yenilenemedi" gibi bildirimlerle karşılaşan kullanıcılar, konuyu Twitter gündemine taşıdı. Facebook da Twitter'dan bir açıklama yaparak bu hatayı çözmeye çalıştıklarını dile getirdi. 

Hafta başında yaşanan 6 saatlik kesintinin Sınır Geçit Protokolündeki (BGP) hatalı güncellemeden kaynaklandığını sizlere aktarmıştık. Bu yaşanan yeni problemin ise neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Facebook yalnızca elinden gelen en hızlı şekilde problemi çözmeye odaklandığını belirtiyor. 

6 saatlik kesinti esnasında da Facebook, WhasApp ve Instagram'ın twitter üzerinden açıklama yapması dikkat çekmişti. Süreç boyunca Facebook uygulama ailesinin yaşadıkları, Mark Zuckerberg'i olumsuz bir yorumla Time dergisinin kapağına taşıdı. Mark Zuckerberg'in değeri 7 milyar dolar kayıp yaşarken, Zuckerberg'in serveti 120.9 milyar dolara düştü. Bu yeni kesintinin şirketin imajını derinden etkilediğini söyleyebiliriz. Daha önce yaşanan kesintinin tüm detaylarını öğrenmek için konuyla ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.