Google, bankacılık hizmeti sunması beklenen Plex projesini durdurdu

Kısa süre önce yayınlanan bir rapora göre Google, Plex servisinin çalışmalarını durdurma kararı aldı. Kısacası Plex projesi de Google'ın iptal edilen projeler kervanına katılmış oldu.
Google, bankacılık hizmeti sunması beklenen Plex projesini durdurdu

Google, kendi ödeme yöntemi olan Google Pay üzerinden bankacılık hizmetleri sunacağı Plex isimli bir servis üzerinde çalıştığını yaklaşık iki yıl önce duyurmuştu. Wall Street Journal'ın kısa süre önce yayınladığı bir rapora göre Google, Plex servisinin çalışmalarını durdurma kararı aldı. Kısacası Plex projesi de Google'ın iptal edilen projeler kervanına katılmış oldu.

Wall Street Journal'ın aktardığı bilgilere göre Google'ın projeyi iptal etmesinin nedenleri ise yapılan bazı çalışmalarının planlanan tarihlerde tamamlanmaması ve Plex projesinde yer alan üst düzey bir yöneticinin Google'dan ayrılması. Plex projesi çeşitli banka ve finansal kuruluşların da kullanabileceği bir proje olarak tasarlanmıştı.

Kısacası Plex projesi, bankalar ile rekabet edecek bir uygulama olarak değil bankaların da kullanabileceği bir finansal uygulama olarak geliştiriliyordu. Citibank gibi önemli bankalarla iş birliği içinde çalışan Google, Plex platformunu bankaların da kullanımına sunmayı planlıyordu. Proje ile birlikte bankalar ve finansal kuruluşlar Plex üzerinden kendi kartlarını ve banka hesaplarını da oluşturabilecekti.

Şu an için proje tamamen durdurulmuş olsa da gelecekte Plex için planlanan bazı özelliklerin Google Pay uygulamasına entegre edildiğini görmek sürpriz olmayacaktır. Google'ın Plex projesi ve Google Pay ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.