Global para transferi şirketi TransferGo, 50 milyon dolar yatırım aldı

Global para transferi şirketlerinden TransferGo, Elbrus Capital ve Black River Ventures liderliğinde gerçekleştirilen C Serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.
Global para transferi şirketi TransferGo, 50 milyon dolar yatırım aldı

Global para transferi şirketlerinden TransferGo, Elbrus Capital ve Black River Ventures liderliğinde gerçekleştirilen C Serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı. 50 milyon dolarlık yeni yatırım, TransferGo'nun bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarını da 77 milyon dolara çıkardı.

C Serisi, aynı zamanda yeni yatırımcı Unlimint'in finansmanını ve aralarında Hard Yaka, VEF, SmartHub ve Milano Investments şirketlerinin de yer aldığı, mevcut yatırımcıların devam eden desteğini de içeriyor. Royal Park Partners, işlem boyunca TransferGo ve hissedarları için özel finansal ve stratejik danışman olarak rol oynadığını da belirtelim.

TransferGo, 150 pazarda 3,5 milyon müşteriye hizmet sunuyor. Şirket, şimdiye kadar 6 milyar doları aşan tutarda, 13,5 milyon uluslararası ve yerel işlem gerçekleştirdi. Yatırım, TransferGo'nun müşteri tabanını genişletmek, daha fazla göçmenin Avrupa genelinde para gönderip almasına yardımcı olmak ve önümüzdeki 3-4 yıl içinde 5 kat büyümeye yönelik iddialı hedefini desteklemek üzere ürün teklifini geliştirmek amacıyla kullanılacak.

Yatırımla ilgili olarak TransferGo kurucusu ve CEO’su Daumantas Dvilinskas, “TransferGo olarak herkesin parasını hızlı, güvenli ve ucuz bir şekilde transfer etme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Göçmenler için zorlu bir dönem yaşandı. Bu ortama rağmen, TransferGo, pandemi sırasında da dijital para transferlerinde verimli ve sürekli bir büyüme olduğunu gördü. 2012 yılında kuruluşundan bu yana, şirketimizi, dünyanın geneline yayılan 200'den fazla kişiden oluşan bir iş gücüne büyütmüş durumdayız. Ek finansmanla birlikte, büyümemizin bir sonraki aşamasında, tüm Avrupa genelindeki göçmenlere yönelik ürün teklifimizi yenilemeye ve geliştirmeye devam etmek için daha da güçlü bir konumda olacağız." dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.