Finansal teknoloji girişimi Swan, 18,7 milyon dolar yatırım aldı

Swan tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 18,7 milyon dolar yatırım aldı. 18,7 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Accel liderliğinde gerçekleşti.
Finansal teknoloji girişimi Swan, 18,7 milyon dolar yatırım aldı

Finansal teknoloji çözümleri sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Fransa merkezli Swan, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Swan tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 18,7 milyon dolar yatırım aldı. 18,7 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Accel liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna Accel'in haricinde ise şirketin eski yatırımcılarından olan Creandum ve Bpifrance de katıldı.

SaaS şirketleri, pazar yerleri ve diğer finansal teknoloji girişimleri ile birlikte çalışan Swan, müşterilerine BaaS (banking-as-a-service) çözümleri sunuyor. Şirketlerin çeşitli bankacılık servislerini platformlarına eklemelerine olanak sağlayan bir servis sunan Swan, bu servisleri API'lar üzerinden sunuyor.

Swan'ın sunduğu hizmetler arasında hem Apple Pay hem de Google Pay ile çalışabilen fiziksel ve sanal banka kartlarının yer aldığını da ekleyelim. 2019 yılında Nicolas Benady tarafından Paris'te kurulan Swan, geçtiğimiz yıllarda 5,9 milyon dolar yatırım almıştı.

Alınan 18,7 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Swan'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 24,6 milyon dolara ulaşmış oldu. Swan'ın müşterileri arasında ise Agicap, Alma, Expensya, Fintecture, Mon Bel Appart, Pennylane ve Ride gibi önemli şirketler yer alıyor.

Alınan 18,7 milyon dolarlık yeni yatırım Swan'ın Almanya'ya açılması için kullanılacak. Edindiğimiz bilgilere göre Swan, 2022 yılında ofis açarak Almanya'da hizmet vermeye başlamayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.