Tarım teknolojilerine odaklanan Iron Ox, 53 milyon dolar yatırım aldı

Iron Ox tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 53 milyon dolar yatırım aldı. 53 milyon dolarlık C serisi yatırım turu Breakthrough Energy Ventures liderliğinde gerçekleşti.
Tarım teknolojilerine odaklanan Iron Ox, 53 milyon dolar yatırım aldı

Robotik teknolojisi sayesinde otonom bir şekilde tarım yapılmasına olanak sağlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Iron Ox, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Iron Ox tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 53 milyon dolar yatırım aldı.

53 milyon dolarlık C serisi yatırım turu Breakthrough Energy Ventures liderliğinde gerçekleşti. C serisi yatırım turuna Breakthrough Energy Ventures ile birlikte Crosslink Capital, R7 Partners, Pathbreaker Ventures, I/O Ventures, Amplify Partners, ENIAC Ventures, Tuesday Ventures, At One Ventures ve Y Combinator'ın katıldıklarını da ekleyelim.

Alınan 53 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Iron Ox'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 98 milyon dolar seviyelerine ulaştı. 2015 yılında Brandon Alexander ve Jon Binney tarafından ABD'de kurulan Iron Ox, tarımı teknolojileri üzerinde çalışmalar yapıyor.

Otonom bir şekilde tarım yapılmasına olanak tanıyan Iron Ox'un aktardığı bilgilere göre şirketin geliştirdiği tarım yapma yönteminde geleneksel tarıma oranla yüzde 90 daha az su kullanılıyor. Iron Ox'un robotlarının tarım yapma sürecinde sürekli bir şekilde veri topladığını da ekleyelim.

Bu verilerin toplanmasının amacı ise gelecekte yapılacak olan tarım faaliyetlerinin verimini artırmak. Iron Ox, alınan 53 milyon dolarlık yeni yatırımı ABD'deki operasyonları genişletmek, Ar-Ge çalışmalarını artırmak ve ekibi büyütmek için kullanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.