Anahtar teslim konut kiralama girişimi Ukio, 7.6 milyon euro yatırım aldı

Bir ay veya daha uzun süreli kiralamalar sunan, yerel mülk sahipleri ile ortaklaşa çalışan proptech girişimi Ukio, tohum yatırım turunda 7.6 milyon euro yatırım aldı.
Anahtar teslim konut kiralama girişimi Ukio, 7.6 milyon euro yatırım aldı

Bir ay veya daha uzun süreli kiralamalar sunan, yerel mülk sahipleri ile ortaklaşa çalışan proptech girişimi Ukio, tohum yatırım turunda 7.6 milyon euro yatırım aldı. Tura Inaki Berenguer, Heartcore Capital, Breega ve Avi Meir katıldı. Girişim aldığı yatırımı yeni pazarlara açılmak için kullanacağını açıkladı. 

Ukio, geçtiğimiz yıl Barselona'da Jeremy Fourteau ve Stanley Fourteau tarafından kuruldu. Şirket, şu anda Barselona'nın yanı sıra İspanya'da Madrid'de de faaliyet gösteriyor. Şirketin gelecek planlarında ise Lizbon, Londra ve Berlin şehirlerinde hizmet vermek yer alıyor. 

Ukio'nun kendi web sitesine baktığımızda şirketin misyonu, kişiler nereye giderlerse gitsinler bir ev sahibi olarak insanları yeni yerler konusunda güçlendirmek olarak açıklanıyor. Ukio, bir ev bulmanın yorucu olduğunu; sonsuz apartman ziyaretleri, farklı aracılar ve evrak işlerinden büyük mali yükümlülüklere kadar bu sürecin uzun olduğunu söylüyor. Sorunların yeni bir ev bulduktan sonra da bitmediğinin altını çizen şirket, evin dizaynını, eşyaların yerleştirilmesini, kısacası hemen hemen tüm detayı hallediyor ve kiracılara anahtar teslim evler sunuyor.

Şirketin kurucu ortaklarından Stanley Fourteau, tam kiracı yönetimi ile 7-10 yıllık kira sözleşmeleri yaptıklarını; bu anlaşmaların boşluk oranlarını önleyerek ve yönetim maliyetlerini azaltarak getirileri optimize ettiğini söylüyor. Ukio kişilere garantili verim sağlıyor ve sorunsuz bir çözüm sunuyor. Fourteau, ev sahiplerinden ciddi talepler aldıklarını belirtiyor. 

Şirket teknoloji tarafında, tedarik satın alma aracına ek olarak, doluluk oranını yüksek tutmaya yardımcı olmak için dinamik bir fiyatlandırma modeli ve kurulum ve işe alım maliyetlerini azaltmak için bir dahili tasarım sistemi ve katalog kullanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.