565 milyon dolar yatırım alan veri entegrasyon platformu Fivetran'ın değerlemesi 5.6 milyar dolara çıktı

Veri entegrasyon platformu Fivetran, Andreessen Horowitz tarafından yönetilen D Serisi yatırım turunda 565 milyon dolar yatırım aldı.
565 milyon dolar yatırım alan veri entegrasyon platformu Fivetran'ın değerlemesi 5.6 milyar dolara çıktı

Veri entegrasyon platformu Fivetran, Andreessen Horowitz tarafından yönetilen D Serisi yatırım turunda 565 milyon dolar yatırım aldı. Tura General Catalyst, CEAS Investments, Matrix Partners, Iconiq Capital, D1 Capital Partners ve YC Continuity katıldı. Şirketin değerlemesi ise aldığı yeni yatırım sonrasında 5.6 milyar dolara ulaştı.

Yatırımın yanı sıra Kaliforniya, Oakland merkezli şirket, işletmeler için veri kopyalama konusunda uzmanlaşmış HVR'yi satın alma planlarını da duyurdu. Bu yılın başlarında Fivetran, satın alma yoluyla işlevsellik ve müşteriler eklemeye devam ettiği için Teleport Data'yı da satın almıştı. Şirketten yaptığı açıklamada, 700 milyon dolar değerinde bir nakit ve hisse senedi anlaşması olan HVR satın alımının, Fivetran'ın tüm endüstriler ve tüm müşteri türleri için veri entegrasyonu liderlerinden biri olarak pazar konumunu güçlendirdiği ifadesi kullanıldı.

2012 yılında George Fraser ve Taylor Brown tarafından kurulan şirket, otomatikleştirilmiş veri entegrasyonu sunuyor. Şemalar ve API'ler değiştikçe otomatik olarak uyum sağlayan kullanıma hazır bağlayıcılar sağlayarak verilere tutarlı ve güvenilir erişim imkanı veriyor. Fivetran, kaynak uygulamalardan gelen verileri sürekli olarak herhangi bir hedefe senkronize ederek veriye dayalı kararların doğruluğunu artırıyor ve analistlerin mümkün olan en taze verilere ulaşmasına yardımcı oluyor. Fivetran, analitiği hızlandırmak için depo içi dönüşümleri etkinleştiriyor ve kaynağa özel analitik şablonları sunuyor.

Fivetran ve HVR, Salesforce, Box veya Airtable gibi çeşitli uygulamalara, Postgres SQL gibi veritabanlarına veya Snowflake veya Databricks gibi veri havuzlarına bağlanarak verileri gerektiği yere taşımak için gerekli altyapıyı sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.