Geliştiriciler için ücretsiz illüstrasyon aracı: Doodle Ipsum

Doodle Ipsum, temelde karalanmış çizimlerden oluşan bir Lorem Ipsum, yani araç için eskizler ve tasarım testleri için kullanılabilecek çeşitli stillerde doldurma görseller diyebiliriz.
Geliştiriciler için ücretsiz illüstrasyon aracı: Doodle Ipsum

Yazılımcıların, geliştiricilerin bir ürün geliştirirken Lorem Ipsum kullanmasına hemen hemen hepimiz aşinayız. Ancak şimdi Lorem Ipsum'dan sıkılanlar için tatlı bir alternatif mevcut; Doodle Ipsum. Doodle Ipsum, temelde karalanmış çizimlerden oluşan bir Lorem Ipsum, yani araç için eskizler ve tasarım testleri için kullanılabilecek çeşitli stillerde doldurma görseller diyebiliriz.

Herhangi bir üyelik oluşturmak gerekmiyor

Doodle Ipsum, hem stil hem de renk kullanımı açısından elde etmek istediğinize makul ölçüde benzeyen bir görsel efekt elde etmenin hızlı bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik kişiler bizzat görsel çizmek zorunda da kalmıyor ve hazır görselleri kişiselleştirerek dilediği gibi kullanabiliyor. 

Uygulamayı kullanmak için herhangi bir üyelik oluşturmak gerekmiyor. Doodle Ipsum'un web sitesine girdiğinizde direkt olarak istediğiniz içeriği kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Bu noktada rastgele, düz, el yapımı çizim, silüet ve soyut gibi kategorilerde çizimler kullanıcıyı karşılıyor.

Görsel boyutları kişiselleştirilebiliyor

Bu kategorilerden birini seçtikten sonra arka planı ister şeffaf bırakabiliyor, isterseniz dilediğiniz rengi ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda görsel boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz. Bu boyutlar 1:1 (kare), 16:9 (yatay manzara), 9:16 (dikey/hikaye görünümü), 4:3 gibi oranlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Alternatif olarak, tam boyutu piksel cinsinden de belirtebilmeniz mümkün oluyor. Yani tamamen kendi istediğiniz boyutu oluşturmanız da mümkün.

Görseli kullanmak istediğinizde ise isterseniz direkt olarak linki kopyalayabiliyor ya da embed koduna erişim sağlayabiliyorsunuz. Doodle Ipsum'a buradan göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.