Paylaşımlı alan ve hizmetler için ölçeklenebilir, bulut tabanlı rezervasyon ve planlama çözümleri sunan girişim: Bookreen

Bookreen, herhangi bir paylaşımlı alan veya hizmet için ölçeklenebilir, bulut tabanlı rezervasyon ve planlama çözümleri sağlıyor.
Paylaşımlı alan ve hizmetler için ölçeklenebilir, bulut tabanlı rezervasyon ve planlama çözümleri sunan girişim: Bookreen

Yeni dönemde binlerce insan, zaman ve esneklik kazandıran planlama araçları ile yeni çalışma hayatını dönüştürüyor. Bu ihtiyaç temelinde hayata geçirilen Bookreen, herhangi bir paylaşımlı alan veya hizmet için ölçeklenebilir, bulut tabanlı rezervasyon ve planlama çözümleri sağlıyor.

Bookreen, kullanımı optimize ederek ve esnekliği koruyarak şirketlere gayrimenkullerinin ve iş gücünün değerini en üst düzeye çıkarmalarında yardımcı olmayı hedefliyor. Bookreen'in birbirine bağlı veya bağımsız çalışabilen ürün grubu, ofiste bir buluşma ve iş birliği gerektiren aktiviteleri ve bunlarla ilgili ziyaretçi, paket, park alanı, temizlik, catering, teknik destek gibi destek servislerini senkron hale getiriyor. Böylece yeni hibrit düzende çalışmayı kolaylaştırarak üretkenliği ve kontrolü artırmaya yardımcı olmayı hedefliyor.

Ürünün iki farklı modülü bulunuyor. Birinci modül olan "Bookreen Space", masa ve toplantı odası rezervasyonu ve bunlara bağlı olarak gerçekleşen temizlik, servis, yemek gibi servisler için geliştirmeleri içeriyor. İkinci modül olan "Cihazlar" üzerinden takvimler ile entegre olarak rezervasyon yapabilme özelliği ise spin-off ettiği ana grup firmasında digital signage yazılımından geliştirildi. 

Bookreen, türlü modülleri ile yaklaşık 60 farklı firma ve bunların yaklaşık 30 bin çalışanı tarafından kullanılıyor. Pandemi sonrası popüler olan birinci modülü kullanan kişi sayısı ise yaklaşık 1500. Pipeline'da demo yürüten yaklaşık 20 bin kişi ve yaklaşık 20 firma bulunuyor. 

Bookreen'in 50'den fazla müşterisi salt toplantı odası çözümünü kullanıyor. Pandemi sonrası hem bu müşteriler hem de H&M, Avon, Migros gibi şirketler hibrit çalışmayı yönetmek için en geniş özellik seti ile kullanmaya başladılar. Bookreen, Vodafone Business ve Türk Telekom'un aktif bir şekilde kendilerine iş getirdiğini söylüyor. Bu noktadan sonra talebin yoğunuluğunu ve işin geleceğini daha net görebildiklerini belirten ekip, C-level Executive, HR Director ve IT Director seviyesi ile etkin iletişim artırmak ve geliştirmek istediğini söylüyor.

Özgür Çelebi tarafından hayata geçirilen Bookreen, şu anda 9 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor. Şirketin gelir modeli ise kişi başı yıllık SaaS kullanım ve cihazlar için kiralama ve satış ile cloud yanında onpremises kullanım. Henüz bir yatırım almayan şirket, yurt dışında büyüme ve orta vadede yatırım görüşmelerine başlamak istediğini belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.