Integrated Finance, 500 İstanbul'un da aralarında bulunduğu yatırımcılardan 2 milyon sterlin yatırım aldı

Edindiğimiz bilgilere göre Integrated Finance, 2 milyon sterlin yatırım aldı. Söz konusu yatırım Octopus Ventures, 500 İstanbul ve Superseed Ventures tarafından yapıldı.
Integrated Finance, 500 İstanbul'un da aralarında bulunduğu yatırımcılardan 2 milyon sterlin yatırım aldı

Finansal teknoloji alanın altyapı sağlayıcısı olarak hizmet sunan Integrated Finance, yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Integrated Finance, 2 milyon sterlin yatırım aldı. Söz konusu yatırım Octopus Ventures, 500 İstanbul ve Superseed Ventures tarafından yapıldı.

Girişimin değerlemesi ile ilgili finansal bilgilerin paylaşılmadığını da ekleyelim. Müşterilerini tek bir API ile birçok banka ve finansal hizmet sağlayıcısına bağlayabilen ve aralarındaki iş akışlarını yönetebilen bir hizmet sunan Integrated Finance, bu sayede fintechlerin ve finansal kurumların hızlı bir şekilde ürünlerini pazara açmalarına destek oluyor.

Alistair Cotton, Daniel Cronin, Koray Argun ve Canay Özel tarafından 2020 yılının Aralık ayında Londra merkezli olarak kurulan Integrated Finance'in teknoloji ekibi ise Türkiye'de bulunuyor.

Kuruldukları günden bu yana şirketin hızla büyüdüğünü belirten Integrated Finance kurucu ortağı Alistair Cotton,  müşterilerinin yeni ürünler çıkarmalarını 3 kat hızlandırdıklarını ve bu sayede kuruluşlarından beri müşteri sayılarının ise 5 kat arttığını dile getirdi.

Integrated Finance'in fintechler için çok önemli bir rol oynayacağını belirten 500 Istanbul ortaklarından Arın Özkula, finansal teknolojiler dünyada ciddi bir büyüme yaşarken, tüm ekosistemi birbirine bağlayacak altyapı sağlayıcılarının öneminin arttığını paylaştı.

Integrated Finance'in 500 Istanbul'un Arf ve Ango sonrası ikinci fonundan açıkladığı 3. yatırımı olduğunu da belirtelim. Önümüzdeki ay 2 yatırım daha açıklayacaklarını belirten Özkula, sene sonuna kadar toplam 8 yatırım yapma hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.