159 milyon dolar yatırım alan bulut yönetim servisi JumpCloud'ın değerlemesi 2,56 milyar dolara ulaştı

Bulut tabanlı yönetim servisi JumpCloud, Sapphire Ventures tarafından yönetilen F Serisi yatırım turunda 159 milyon dolar yatırım aldı.
159 milyon dolar yatırım alan bulut yönetim servisi JumpCloud'ın değerlemesi 2,56 milyar dolara ulaştı

Splunk, Square ve Matterport gibi işletmeler tarafından kullanılan bulut tabanlı yönetim servisi JumpCloud, Sapphire Ventures tarafından yönetilen F Serisi yatırım turunda 159 milyon dolar yatırım aldı. Tura Owl Rock, Whale Rock Capital, Sands Capital and Endeavor Catalyst, General Atlantic, BlackRock ve H.I.G. Growth Partners katıldı. Şirketin değerlemesi aldığı yatırım sonrasında 2,56 milyar dolara ulaştı.

Şirket, aldığı yatırımı cihaz yönetimi, çok faktörlü kimlik doğrulama, kimlik yönetişimi ve yönetimi ve ayrıcalıklı erişim yönetimi gibi temel kimlik özelliklerinin ötesinde bulut dizin platformunu genişletmek için kullanmayı planlıyor. JumpCloud ayrıca daha fazla KOBİ müşterisine ulaşmak için 1200'den fazla MSP iş ortağı tabanından da yararlanmak istiyor.

JumpCloud, herhangi bir cihazdan herhangi bir kaynağa, güvenli ve sorunsuz erişim için açık bir dizin platformu olarak faaliyet gösteriyor. JumpCloud'un misyonu, herhangi bir cihazdan veya herhangi bir konumdan kurumsal teknoloji kaynaklarına basit ve güvenli erişim sağlamak olarak açıklanıyor. JumpCloud, Cars.com, GoFundMe, Grab, ClassPass, Uplight, Beyond Finance ve Foursquare dahil olmak üzere 3 binden fazla müşterisiyle 100 binden fazla kuruluştan oluşan küresel bir kullanıcı tabanına sahip. 

JumpCloud cihazlar, kullanıcı kimlikleri ve sistemler erişim arasında kesişme noktasında bulunuyor. Bu da işletmeler için yöneticilerin Windows, Mac ve Linux cihazlarını tek bir platformdan kolayca yönetebilmesiyle artık donanım, yama veya yükseltmeleri yönetmek zorunda kalmaması anlamına geliyor. 

Sapphire Ventures başkan yardımcısı ve JumpCloud'un en yeni yönetim kurulu gözlemcisi Casber Wang, sektör lideri bulut dizin platformlarıyla kimlik pazarını dönüştürme misyonlarında JumpCloud ekibiyle ortak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.