Farklı firmalardaki kargolarınızı tek yerden takip etmenizi sağlayan uygulama: Kolibu

Kolibu, farklı firmalardaki kargolarınızı tek yerden takip edebilmenize imkan tanıyor. Kolibu uygulaması hem iOS hem de Android kullanıcıları için aktif.
Farklı firmalardaki kargolarınızı tek yerden takip etmenizi sağlayan uygulama: Kolibu

E-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken, aynı dönemde birden fazla yerden sipariş verdiyseniz en büyük sıkıntının kargo beklemek olduğunu hiç şüphesiz iyi biliyorsunuz. Aslında bu noktada sıkıntı, gelecek olan kargoyu beklemekten ziyade kargoların hangi ürüne ait olduğunu birbirine karıştırmak. Zira kişi, A e-ticaret sitesinden aldığı ürün B kargo şirketiyle, C e-ticaret platformundan aldığı ürün D kargo şirketiyle geldiğinde kendini içinden çıkılmayacak bir döngünün içinde buluyor ve tüm kargolarını ayrı ayrı takip ederek ciddi bir zaman kaybı yaşıyor.

Bu sorunun önüne geçmeyi hedefleyen Kolibu, farklı firmalardaki kargolarınızı tek yerden takip edebilmenize imkan tanıyor. Kolibu uygulaması hem iOS hem de Android kullanıcıları için aktif. Uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken tek şey Kolibu'yu uygulama mağazasından indirmek. Akabinde gerekli izinleri sağladığınızda uygulamayı ücretsiz olarak kullanmak için üyelik oluşturmanız dahi gerekmiyor.

Kolibu'nun ücretsiz seçeneği aynı anda 20'ye kadar kargoyu takip etmenize imkan sağlıyor. Uygulama üzerinden bir kargonuzu takip etmek istiyorsanız ana sayfada en altta çıkan "+" işaretine tıklamanız, kargo şirketini seçtikten sonra kargo takip numaranızı eklemeniz yeterli oluyor. Akabinde kargonuzun son durumunu ve hangi aşamada olduğunu görebiliyorsunuz. Teslim edilen kargolarınızın üzerinde ise yeşil bir şekilde "teslim edildi" ibaresi çıkıyor. Aktif olmayan kargolarınızı sola kaydırdığınızda ortaya çıkan çöp kutusu işaretine tıklayarak silebiliyorsunuz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi platformun ücretsiz seçeneği en fazla 20 aktif kargoya izin veriyor. Paketinizi artırarak güncel indirimli fiyatıyla 2.99 TL'ye ayda 100 kargo veya yine indirimli fiyatıyla 4.99 TL'ye ayda 200 kargo takibi imkanı sunan üyelik paketlerini de alabiliyorsunuz. Preimum üyelikler reklamsız kullanım olanağı da sağlıyor. 

Kolibu'yu iOS kullanıcıları App Store'dan, Android kullanıcıları Google Play Store'dan indirerek deneyebilirler. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.