Walmart, ekibine kripto para uzmanı dahil etmek için iş ilanı yayınladı

Gözünü kripto para dünyasına çeviren Walmart, kripto paralar konusunda bir uzmanı ekibine dahil etmek için kendi web sitesinde iş ilanı yayınladı.
Walmart, ekibine kripto para uzmanı dahil etmek için iş ilanı yayınladı

Adobe ile iş birliğine giden Walmart'ın e-ticaret teknolojilerini diğer perakendecilere satacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bu kez ise gözünü kripto para dünyasına çeviren Walmart, kripto paralar konusunda bir uzmanı ekibine dahil etmek için kendi web sitesinde iş ilanı yayınladı.

Blockchain ve kripto para dünyası her geçen popülerliğini artırarak yoluna devam ediyor. Zaman içinde pek çok önemli firmanın bu konu özelinde adımlar attığını sizlere aktarmıştık. Ekibine kripto paralar ile ilgili bir uzmanı katmaya hazırlanan Walmart, kısa zaman içinde kripto paralar özelinde çalışmalar yapan firmalar arasında katılacak gibi görünüyor.

"Digital Currency and Cryptocurrency Product Lead" isimli bir pozisyon açan Walmart, ekibe dahil olacak olan kripto para uzamanı ile birlikte ödeme seçenekleri arasında kripto paraları ekleyebilir. İş ilanında yer alan detaylara göre söz konusu pozisyon, ABD'nin Arkansas eyaletinde yer alacak.

İlanda yer alan bilgilere göre Walmart, blockchain ve kripto para stratejisini geliştirmek için en az 10 yıllık ürün yönetimi veya teknoloji deneyimine sahip “vizyoner bir lider” arıyor. Walmart'ın kripto para uzmanını ekibine dahil ettikten sonra ne gibi yenilikler ve çözümler ile karşımıza çıkacağını ise zaman gösterecek. İlerleyen dönemde pek çok önemli firmanın benzer adımlarla karşımıza çıkması ise sürpriz olamayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.