İkinci El Alışveriş ve Sürdürülebilirlik Araştırması

İkinci el kullanım ve sürdürülebilirlik konusundaki yaklaşımı görmek için Temmuz ayında yaptığımız araştırmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Satın alma miktarı son 15 sene içinde neredeyse her sene ikiye katlanarak artmakta. Sadece belli bir kategoride değil, tüm kategorilerde artan miktarda ve üründe görülen bu durum sosyal ve ekonomik açıdan sürdürülebilir olmaktan çıkmış durumda. Kullanılmayan eşyaların atılması, kullanılmadan eskimesi gibi konular nedeniyle yeni ürün almaya devam etmek yerine kullanılmayan eşyaları değerlendirmek, verdiğimiz alışveriş kararlarının etkisini değiştirecektir.

Markaların ürünlerini geri dönüştürülmüş malzemelerden yapması ya da sürdürülebilirliği desteklemesinin önemi çok büyük olmakla birlikte müşterilerin de bu konuda bir adım atması ve satın alınanları daha uzun ömürlü olacak şekilde kullanmak yönünde alışkanlıklar geliştirmesi gerekiyor.

İkinci El Alışveriş ve Sürdürülebilirlik Araştırması Temmuz 2021
İkinci El Alışveriş ve Sürdürülebilirlik Araştırması Temmuz 2021
Dilerseniz Webrazzi Insights üyesi olmadan 1.271 ₺ + KDV karşılığında raporu satın alabilirsiniz.
Satın Al ₺1.271 + KDV
veya
Webrazzi Insights üyesi olarak tüm raporlara erişin
Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.