Hem PC hem de konsollar için oyun geliştiren Hero Concept, 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Hero Concept, oyun girişimleri özelinde yaptığı yatırımlar ile tanınan WePlay Ventures’tan 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı
Hem PC hem de konsollar için oyun geliştiren Hero Concept, 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Hem PC hem de tüm oyun konsolu platformlarına oyun geliştiren yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Hero Concept, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Hero Concept, oyun girişimleri özelinde yaptığı yatırımlar ile tanınan WePlay Ventures’tan 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

WePlay Ventures’ın Hero Concept girişimine ne kadar yatırım yaptığı ise paylaşılmadı. Serkan Özay ve Turgut Hakkı Özdemir tarafından kurulan Hero Concept, daha önce 2018 yılında tanıttıkları Doughlings: Arcade ve 2019 yılında tanıttıkları Doughlings: Invasion isimli oyunlarla karşımıza çıkmıştı. 

Hero Concept'in 3. oyunu olacak olan beat ‘em up türündeki Mayhem Brawler isimli oyununun kısa süre içinde kullanıma sunulacağını da ekleyelim. Steam, PlayStation 4 / 5, Xbox One / Series X, Nintendo Switch ve iiRcade platformları için çıkış yapacak olan Mayhem Brawler, 19 Ağustos tarihinde kullanıma sunulacak. Hero Concept tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan yeni yatırım şirketin ekibini büyütmesi için kullanılacak. 

Oyun sektöründe uzun yıllardır tecrübe sahibi bir ekip olarak aynı şekilde oyun dünyası özelinde kurulmuş ve bu sektörde deneyimli bir yatırım şirketi ile beraber hareket edecek olmanın mutluluğunu dile getiren Hero Concept Kurucu Ortağı Serkan Özay, WePlay’in de katılımıyla Hero Concept’i gençlerin çalışmak için can atacakları bir stüdyo haline getirmek adına önemli bir adım daha atmış olduklarını da paylaştı.

Hero Concept gibi çoklu platforma aynı anda oyun geliştirme yeteneği olan tecrübeli bir ekibin WePlay ailesine katılmış olmasından çok mutlu olduklarını belirten WePlay Ventures Yatırım Direktörü Burak Yılmaz, başta Mayhem Brawler olmak üzere, geliştirecekleri bütün oyunlarda büyük başarılar elde edeceklerine yürekten inandıklarını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.