Bulut tabanlı muhasebe yazılımı FreshBooks, 130 milyon dolar yatırım aldı

FreshBooks tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, E serisi yatırım turunda 130 milyon dolar yatırım aldı. 130 milyon dolarlık yatırımın 80.75 milyon doları sermaye yatırımı, kalan kısmı ise borç finansmanı şeklinde alındı.
Bulut tabanlı muhasebe yazılımı FreshBooks, 130 milyon dolar yatırım aldı

KOBİ'lere odaklanan bulut tabanlı bir muhasebe yazılımı olarak hizmet veren Kanada merkezli FreshBooks, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. FreshBooks tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, E serisi yatırım turunda 130 milyon dolar yatırım aldı. 130 milyon dolarlık yatırımın 80.75 milyon doları sermaye yatırımı, kalan kısmı ise borç finansmanı şeklinde alındı.

Alınan 130 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte FreshBooks'un şirket değerlemesinin 1 milyar dolar barajını aştığını da ekleyelim. Kısacası FreshBooks, aldığı yeni yatırım ile birlikte unicorn oldu. FreshBooks'un 130 milyon dolarlık yatırım E serisi yatırım turuna J.P. Morgan, Gaingels, BMO Technology & Innovation Banking Group, Manulife ve Barclays katıldı.

Alınan 130 milyon dolarlık yatırım ile birlikte FreshBooks'un bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 200 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. FreshBooks tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım şirketin satış / pazarlama ve Ar-Ge birimlerini büyütmek için kullanılacak.

2003 yılında Michael McDerment tarafından Toronto'da kurulan FreshBooks, sunduğu bulut tabanlı muhasebe yazılımı ile KOBİ'lere faturalama, harcamaların yönetimi, ödemeler, bordro yönetimi ve finansal raporlama gibi özellikler sunuyor. Toplamda 160 ülkede hizmet veren FreshBooks, 500 çalışana sahip durumda. FreshBooks'un Kanada, Hırvatistan, Meksika, Hollanda ve ABD'de ofislere sahip olduğunu da ekleyelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.