Şirketlerin işlerini değiştirmeyi düşünen çalışanlar için farklı politikalar geliştirmesi bekleniyor

Uzaktan çalışmanın bir ayrıcalık değil yaşam tarzı haline geldiği son dönemle birlikte çalışanlar da kendi değerlerini ve beklentilerini gözden geçirmekte. Bunun için de şirketlerin çalışanlarıyla daha farklı bir ilişki geliştirmesi bekleniyor.
Şirketlerin işlerini değiştirmeyi düşünen çalışanlar için farklı politikalar geliştirmesi bekleniyor

Microsoft tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu senenin sonuna doğru çalışanların %41'i işlerinden ayrılmayı planlıyor. Bu düşüncenin gittikçe büyüyen bir iş gücü tarafından paylaşıldığı bir süredir gözlemlenmekte; son 1,5 senedir yaşananların yarattığı travmatik durum çalışanların daha farklı bir yaşam tarzına ihtiyaç duymaları ile daha çok kendini göstermekte. Çalışanların hayatlarını gözden geçirmeye başlamalarının etkisi bir kısım çalışan için bugüne kadar ofisle ev arasında geçen zamanı yeniden düşünmelerine yol açarken evden çalışanlar da farklı alanlarda zorlanmaya başlamalarına neden oldu. 

Hibrit çalışma şeklinin önümüzdeki dönemde birçok şirket tarafından benimsenecek bir çalışma şekli olduğu konuşulmakta. Bununla birlikte salgındaki yeni varyantın yarattığı endişe Apple ve Google gibi şirketlerin ofise dönüş planlarını da etkiledi. Durum böyle olunca da eve kapanma ve izolasyon sorunları ile geçen yaklaşık 2 senenin ardından çalışanları nasıl bir ruh hali beklediği de düşünülüyor. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.