Online eğitim platformu Unacademy, 440 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli online eğitim ve öğrenme platformu olarak karşımıza çıkan Unacademy, H serisi yatırım turunda 440 milyon dolar yatırım aldı.
Online eğitim platformu Unacademy, 440 milyon dolar yatırım aldı

Corona virüs salgını ile birlikte daha da önemli bir hale gelen online eğitim platformları yatırımlar almaya devam ediyor. Hindistan merkezli online eğitim ve öğrenme platformu olarak karşımıza çıkan Unacademy, H serisi yatırım turunda 440 milyon dolar yatırım aldı.

Alınan 440 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Unacademy'nin değerlemesi 3,44 milyar dolara ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Unacademy girişiminin şirket değerlemesi geçtiğimiz Kasım ayında 2 milyar dolar seviyelerindeydi. Kısacası 1 yıldan az bir sürede girişimin değerlemesi yaklaşık yüzde 70 oranında artmış oldu.

440 milyon dolarlık H serisi yatırım turu Temasek liderliğinde gerçekleşti. Temasek'in haricinde ise H serisi yatırım turuna Mirae Asset, SoftBank Vision Fund 2, General Atlantic, Tiger Global, Deepinder Goyal ve Riitesh Agarwal da katıldı. 440 milyon dolarlık yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 860 milyon dolara ulaştı.

2015 yılında Gaurav Munjal, Hemesh Singh, Roman Saini ve Sachin Gupta tarafından Bangalore'da kurulan Unacademy, öğrencilerin sınavlara daha kolay ve başarılı bir şekilde hazırlanabilmeleri için online bir eğitim platformu sunuyor.

Öğrenciler Unacademy'nin uygulaması üzerinden hem canlı derslere hem de önceden kaydedilmiş derslere katılabiliyor. Unacademy platformu içinde 50 bini aşkın eğitmenin yer aldığını da ekleyelim. Hindistan'da hizmet veren Unacademy'nin aylık 6 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 600 binin ücretli kullanıcılar olduğunu da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.