Instagram Reels'in içerik süresi 1 dakika olacak

Instagram Reels'in geçen ay 15 saniyeden 30 saniyeye çıkan içerik süresi, bundan böyle 60 saniye olacak. 
Instagram Reels'in içerik süresi 1 dakika olacak

Instagram'ın TikTok klonu Reels, 15 saniyelik video formatı ile Instagram'ın sevilen içerik türleri arasında yerini aldı. Ancak bu popüler kısa içerik formatı, akışta paylaşılan videolar gibi daha uzun bir içerik formatına dönüşmeye hazırlanıyor. Geçen ay 15 saniyeden 30 saniyeye çıkan içerik süresi, bundan böyle 60 saniye olacak. 

Instagram, Reels'in içerik süresini neden uzatıyor? 

Bu arada TikTok'un da platformunda 60 saniyelik videolara yer verdiğini belirtmekte fayda var. Videoların 60 saniyeye ulaşmasıyla TikTok'un platformdaki etkileşimi zirveye ulaştı. Ortaya çıkan sonuçlardan memnun olan TikTok, kısa bir süre önce içerik üreticilerinin içerik süresini 3 dakikaya kadar çıkardı. İçerik süresinin artması ile TikTok'taki içeriklerin kısa parodilerin ötesine geçerek, derinlik ve çeşitlilik kazanacağı aşikar. 

Tüm bu gelişmelerin ardından Instagram'In attığı adımlara baktığımızda; Instagram'ın da platformdaki etkileşimi artırmak için içerik süresini uzattığını söylemek mümkün. Ayrıca pazarlama profesyonellerinin de bildiği üzere, Instagram algoritması, reels içeriklerine sahip hesapların görünürlüğünü önceliklendirerek, içerik formatını uygulamanın merkezine alıyor. 

Önümüzdeki günlerde tıpkı TikTok'ta olduğu gibi Instaram'da da Reels dikeyinde özelliklerin içerik üreticilere açıldığını ve içerik formatının süresinin daha da artırıldığını görebiliriz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.