Tesla Cybertruck, 436 milyon dolarlık anlaşma sonrasında Samsung'un kamera modüllerini kullanacak

Paylaşılan bilgilere göre gelecekteki Cybertruck sahipleri, Samsung Electro-Mechanics tarafından desteklenen dikiz aynalarına sahip olacak.
Tesla Cybertruck, 436 milyon dolarlık anlaşma sonrasında Samsung'un kamera modüllerini kullanacak

Paylaşılan yeni haberlere göre Tesla Cybertruck'ın Samsung Electro-Mechanics kamera modüllerini kullanacağı bildiriliyor. Tesla ve Samsung arasındaki potansiyel anlaşmanın değerinin ise 436 milyon dolar olduğu iddia ediliyor. Buna göre gelecekteki Cybertruck sahipleri, Samsung Electro-Mechanics tarafından desteklenen dikiz aynalarına sahip olacak.

The Korea Economic Daily'nin haberine göre Tesla ve Samsung, 2021'in sonlarında üretime başlanacak olan yeni Tesla Cybertruck'ta kullanılacak kamera tedarik modülleri için bir anlaşmaya vardı. Kameralar, Cybertruck'ın prototip versiyonlarında, aracın Kasım 2019'daki tanıtımından bu yana yaptığı birkaç halka açık görünümde bulunmayan iki şeyin, yani dikiz aynası ve yan aynaların yerini alacak.

Üretim modeli orijinal prototipe benzeyecek ve raporlar Cybertruck'ın aynasız bir tasarıma sahip olacağını doğruluyor. Ayrıca bahsedilen bir diğer şey de Samsung'un yeni PixCell LED farının Tesla tarafından gelecekteki EV'leri için kullanılacağı olarak karşımıza çıkıyor. Anlaşmanın, Samsung'a özellikle otomotiv sektöründe MLCC işini artırma planlarında yardımcı olacağı söyleniyor. Parçalar ise şirketin Tianjin, Çin'deki fabrikasında üretiliyor. 

Cybertruck, 2019'daki ilk halka arzından bu yana Tesla'nın en çok beklenen projelerinden biri oldu. Yeni haberler ise henüz Tesla veya Elon Musk tarafından doğrulanmadı. Cybertruck'ın bu yılın sonlarında üretime başlaması bekleniyor ve Musk, Tesla tarafından yıl sonuna kadar en azından küçük rakamlarla üretilecek tamamen elektrikli pikap bekliyor. Üretimin, şirketin yakında tamamlanacak olan Giga Texas tesisinde, 2022'nin başlarında başlaması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.