WeWALK, Amazon tarafından "Yılın Girişimi" olarak seçildi

WeWALK, Amazon Launchpad Innovation Awards kapsamında yılın en iyi girişimi seçildi.
WeWALK, Amazon tarafından

Akıllı baston girişimi olan WeWalk'un Amazon tarafından en iyi 5 girişimden biri seçildiğini geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Diğer 4 girişim ile birlikte halk oylama sürecine katılmaya hak kazanan WeWalk, Amazon tarafından "Yılın Girişimi" olarak açıklandı.

Hatırlatmak gerekirse Amazon, Launchpad programı kapsamında düzenlediği Amazon Launchpad Innovation Awards ile birlikte belli kategorilerde ödüller dağıtıyor. Yılın girişimi adayları ilk etapta Amazon jürisi tarafından seçildi. 26 ülkeden 1800 girişimi geride bırakan WeWalk, geçtiğimiz ay son 5 girişim arasına girmeye hak kazanmıştı.

2 hafta süren halk oylamasında ise en fazla oyu alan WeWalk, "Startup of the Year" kategorisinin kazananı oldu. WeWalk, birinci seçilerek 100 bin euroluk ödülün de sahibi oldu. WeWalk'un 100 bin euroluk ödülün yanı sıra Amazon tarafından sağlanacak satış ve pazarlama desteği hakkına sahip olacağını da ekleyelim.

WeWalk tarafından edindiğimiz bilgilere göre 100 bin euroluk ödül, girişimin daha çok görme engelli öğrenciye akıllı baston ulaştırmak ve bağımsız hareket yolculuklarına destek olmak için kullanılacak. Hatırlatmak gerekirse görme engellilerin kullanımı için akıllı baston teknolojisi geliştiren WeWALK, Kürşat Ceylan, Gökhan Meriçliler ve Sadık Ünlü tarafından 2017 yılında kuruldu. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.