Yeni iPad mini modeli bu yıl karşımıza çıkabilir

Tasarım anlamında yeni iPad modelleri ile benzer özelliklere sahip olması beklenen iPad mini, ince çerçevelere sahip olacak.
Yeni iPad mini modeli bu yıl karşımıza çıkabilir

Apple'ın M2 işlemcisinin 2022 yılının ilk yarısında yeni MacBook Air ile karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bloomberg tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre iPad ailesinin sevilen üyelerinden olan iPad mini, bu yıl karşımıza çıkabilir. 

Tasarım anlamında yeni iPad modelleri ile benzer özelliklere sahip olması beklenen iPad mini, ince çerçevelere sahip olacak. Hatırlatmak gerekirse en son 2019 yılında güncellenen iPad min, tasarım anlamında büyük değişiklikler yaşamamıştı.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni iPad mini'nin tasarım anlamında büyük değişiklikler yaşayarak modern bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Yeni iPad mini modelinde tıpkı diğer güncel iPad modellerinde de olduğu gibi fiziksel ev tuşu bulunmayacak.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan analist Ming-Chi Kuoi, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yeni iPad mini modelinin 8,5 ila 9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olabileceğini paylaşmıştı. Hatırlatmak gerekirse şu an için satışta olan iPad mini modelinin ekranı 7,9 inç büyüklüğünde. Yeni iPad mini modelinin ne gibi teknik özelliklere sahip olacağı ise henüz merak konusu.

Bloomberg tarafından paylaşılan raporda yer alan bir diğer önemli bilgi ise yeni iMac modelleri ile ilgili oldu. Aktarılan bilgilere göre Apple, Intel işlemciye sahip olan 27 inçlik iMac modellerinin yerini alması için gücünü Apple Silicon işlemcilerden alacak ve iMac tasarımına sahip bir iMac modeli üzerinde çalışıyor.

Söz konusu yeni iMac modeli 27 inçten daha büyük bir ekrana da sahip olabilir. Son olarak yeni iMac modelinin M1X veya M2X işlemcisine sahip olması beklendiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.