3,6 milyar dolar yatırım alan Flipkart'ın değerlemesi 37,6 milyar dolara ulaştı

Flipkart tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 3,6 milyar dolar yatırım aldı. Söz konusu 3,6 milyar dolarlık yatırım ile birlikte Flipkart'ın değerlemesinin 37,6 milyar dolara ulaştığını da ekleyelim.
3,6 milyar dolar yatırım alan Flipkart'ın değerlemesi 37,6 milyar dolara ulaştı

Walmart'ın sahibi olduğu Hindistan merkezli e-ticaret şirketi Flipkart'ın halka arz öncesinde 1 milyar dolar yatırım almayı planladığını geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Flipkart, planladığından çok daha büyük bir yatırım aldı. 

Flipkart tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 3,6 milyar dolar yatırım aldı. Söz konusu 3,6 milyar dolarlık yatırım ile birlikte Flipkart'ın değerlemesinin 37,6 milyar dolara ulaştığını da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Flipkart, Walmart'a satıldığında değerlemesi 22 milyar dolar seviyelerindeydi.

Yatırım turunun bugüne kadar Hindistan merkezli bir girişimin gerçekleştirdiği en büyük yatırım turu olduğunu da ekleyelim. 3,6 milyar dolarlık yatırım turu GIC, Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments), SoftBank Vision Fund 2 ve Walmart'ın ortak liderliğinde gerçekleşti.

Bu şirketlerin yanı sıra ise DisruptAD, Qatar Investment Authority, Khazanah Nasional Berhad, Tencent, Willoughby Capital, Antara Capital, Franklin Templeton ve Tiger Global da yatırım turuna katıldı. Hatırlatmak gerekirse Flipkart, 2007 yılında Binny Bansal ve Sachin Bansal tarafından Bangalore'da kurulmuştu.

2018 yılında Walmart'a satılan Flipkart'ın çoğunluk hissesi hala Walmart'ta bulunuyor. Edindiğimiz bilgilere göre Walmart, Flipkart'ın yüzde 74 ile 75 hissesine sahip. Flipkart'ın şu an için 70 farklı kategoride 30 milyondan fazla ürün sattığını da ekleyelim. Önümüzdeki yıl halka arz gerçekleştirmesi beklenen Flipkart ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.