Apple, Reese Witherspoon'un medya şirketi Hello Sunshine'ı 1 milyar dolara satın almak istiyor

The Wall Street Journal'ın haberine göre Apple, oyuncu Reese Witherspoon'un medya şirketi Hello Sunshine'ı 1 milyar dolar karşılığında satın almayı planlıyor.
Apple, Reese Witherspoon'un medya şirketi Hello Sunshine'ı 1 milyar dolara satın almak istiyor

The Wall Street Journal'ın haberine göre Apple, oyuncu Reese Witherspoon'un medya şirketi Hello Sunshine'ı 1 milyar dolar karşılığında satın almayı planlıyor. WSJ'nin konuya yakın kaynaklardan aldığı geri bildirimlere dayandırdığı haberine göre Hello Sunshine'ın son aylarda satış görüşmeleri yaptığı ve şirketin yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. Hello Sunshine'ı sadece Apple'ın değil, başka bir şirketin de almayı planladığı dile getirildi.

Hello Sunshine'ın uygun bir teklif veren bulup bulamayacağı bilinmiyor ve Apple'ın hala bir anlaşma yapıp yapmadığı da belli değil.

Aslında Reese Witherspoon bir süredir Apple ile birlikte çalışıyor. Bu kapsamda oyuncuyu son dönemde, Apple TV+ orijinal içeriği The Morning Show'da Jennifer Aniston ile başrolde izleme fırsatı yakalamıştık. Witherspoon'un medya şirketi, HBO'nun Big Little Lies'ı, Hulu'nun Little Fires Everywhere'i gibi programlardan ve The Morning Show, Truth Be Told, My Kind of Country gibi güncel ve yakında çıkacak olan bir dizi Apple TV+ orijinallerinden sorumlu. Reese Witherspoon, Hello Sunshine'ı Seth Rodsky ve kocası Jim Toth ile paylaşıyor.

Apple TV+'ın bugüne kadar istediği ilgili tam olarak göremediğini söylersek yanlış olmayacaktır, zaten şirket de şu an bu algıyı değiştirmeye çalışıyor. Hatta hatırlarsanız Apple TV+'ın 2020'nin son çeyreğinde ABD'deki pazar payı yüzde 3 olarak açıklanmıştı.

Apple, filmlerin ve TV şovlarının haklarını alarak ve ünlü sanatçılarla yeni anlaşmalar yaparak Apple TV+ kataloğunu genişletmek için uğraşıyor. Witherspoon'un şirketinin satın alınması, Kasım 2019'dan beri kataloğunda üçüncü taraf içeriği olmayan Apple TV+'a yeni orijinal yapımlar getirmenin başka bir yolu olacaktır diyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.