E-ticaret için elleçleme ve depolama servisi sunan Byrd 16 milyon euro yatırım aldı

İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa'da faaliyet gösteren Byrd, kurulduğu günden beri her yıl yüzde 300 büyüyor.
E-ticaret için elleçleme ve depolama servisi sunan Byrd 16 milyon euro yatırım aldı

Geçtiğimiz yıl, e-ticaret hacmi pandeminin etkisiyle geçen yıla göre yüzde 18 büyüyerek 4,3 trilyon dolara ulaştı. Amazon gibi e-ticaret devleri ile küçük çaplı işletmelerin de yükselişine neden oldu. Bu eğilim, e-ticaret ekosistemi üzerinde de büyük etkisi oldu. Dolayısıyla bu alana yapılan yatırımlarda hız kazandı. Bugün e-ticaret ve lojistik firması Byrd'in 16 milyon Euro yatırım aldı.

Markaların iadelerine kadar tüm sipariş karşılama sürecini yöneten ve onlara tedarik zincirleri üzerinde gerçek zamanlı kontrol sağlayan girişim, hedef pazarlarını genişletmek için kullanılacak. Girişimin yatırımı kullanma hedefi ise kapsamlı sipariş karşılama platformu ve depo ağı sayesinde, ölçeklenebilir ve kişiselleştirilebilir bir çözümle lojistik süreçlerini optimize ederek daha fazla perakendeciyi desteklemek olarak açıklandı.

200'den fazla markayla çalışıyor

Viyana merkezli girişim; Mouro Capital, Speedinvest, Verve Ventures, Rider Global ve VentureFriends'ten bugüne kadar 26 milyon Euro aldı. Byrd'in yakaladığı bu ivme, büyük bir kanal olmaya devam eden e-ticaretin tüm segmentlerinde sürekli büyüyen fırsat alanlarını temsil ediyor. İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa'da faaliyet gösteren şirket, kurulduğu günden beri her yıl yüzde 300 büyüyor. Sağlık, paketlenmiş tüketim ürünleri, kozmetik ve moda alanında kategorilerinde çalışan Byrd; Durex, Freeletics, Scholl ve Your Superfoods dahil olmak üzere 200'den fazla markayla çalışıyor. Avrupa genelinde 15 depoya sahip.

Byrd, bu alanda faaliyet gösteren tek şirket değil. Amazon, ShipHero, OceanX, Shippo gibi isimler yer alıyor. Hatta geçen hafta ShipBob, 200 milyon değerinde yatırım aldı. yeni yatırımla birlikte değerlemesini 1 milyar doların üzerine çıkardı.Bu yeni yatırım, Ar-Ge teknolojisini geliştirmek için kullanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.