Apple, hibrit çalışma modelinden geri adım atmıyor

Apple'ın, çoğu çalışanın eylül ayının başından itibaren haftada üç gün ofise dönmesini gerektiren hibrit çalışma modelinden geri adım atmadığı ortaya çıktı.
Apple, hibrit çalışma modelinden geri adım atmıyor

Apple çalışanlarının eylülden sonra hibrit modelde çalışmaya döneceği haberini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Tim Cook, çoğu çalışanın çarşamba ve cuma günleri uzaktan çalışabileceğini; pazartesi, salı ve perşembe günleri ofise gelmelerinin isteneceğini açıklamış ve bazı ekiplerin ise haftada dört ila beş gün ofise geri döneceği bilgisi paylaşılmıştı. 

Fakat bu haberden sonra Apple çalışanlarının isyanları baş göstermeye başladı. Apple çalışanları, hibrit çalışma konusunda Tim Cook'a itiraz etti ve ofise dönmeye karşı çıktıklarını açıklayan bir yazı kaleme aldı. Yazıda yer alan ifadeler ise şunlardı:

"Meslektaşlarımız arasında artan bir endişeyi iletme fırsatını kullanmak istiyoruz. Apple'ın esnek çalışma politikası ve bunun etrafındaki iletişim, bazı çalışanları şimdiden istifa etmeye zorladı; esnekliğin getirdiği kapsayıcılık olmadan, çoğu çalışan ya aileleri ve elinden gelenin en iyisini yapmak için yetkilendirilmiş olmak ya da Apple'ın bir parçası olmak arasında seçim yapmak zorunda kaldı."

Bu gelişmeden sonra Apple'ın nasıl bir tepki vereceği, hibrit çalışma konusunda ısrarcı olup olmayacağı merak konusuydu. Şimdi paylaşılan haberlere göre ise Apple'ın, çoğu çalışanın eylül ayının başından itibaren haftada üç gün ofise dönmesini gerektiren hibrit çalışma modelinden geri adım atmadığı ortaya çıktı. The Verge'ün haberine göre perakende ve personelden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deirdre O'Brien, "Kültürümüz ve geleceğimiz için yüz yüze iş birliğinin gerekli olduğuna inanıyoruz” dedi. O'Brien, "Geçen yılki inanılmaz ürün lansmanlarımızı düşünmek için biraz zaman ayıracak olursak, ürünlerin ve lansmanların hep birlikte, yıllar boyunca yüz yüze yaptığımız çalışmaların temeli üzerine inşa edildi." ifadelerini kullandı. 

Sonuç olarak, Apple hibrit çalışma modelinde kararlı gibi duruyor. Çalışanlardan yeni bir tepki gelecek mi, gelirse bu tepki nasıl olacak merakla bekliyoruz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.